DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA TOZ TAŞINIMI ETKİLİ OLDU - Son Dakika

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA TOZ TAŞINIMI ETKİLİ OLDU

23.05.2022 13:51

SURİYE üzerinden gelen çöl tozu taşınımı nedeniyle Şırnak, Mardin, Tunceli ve Bingöl'de görüş mesafesi azaldı, kentleri toz bulutları kapladı.

SURİYE üzerinden gelen çöl tozu taşınımı nedeniyle Şırnak, Mardin, Tunceli ve Bingöl'de görüş mesafesi azaldı, kentleri toz bulutları kapladı.

Toz taşınımı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde gece saatlerinden itibaren etkili oldu. Şırnak, Tunceli, Bingöl'ün Karlıova ve Mardin'in Nusaybin ilçelerindeki toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesin düştü, sürücüler zor anlar yaşadı. Kentlerde araçların ve balkonların üzeri toz tabakasıyla kaplanırken, hava kalitesinin de düşmesiyle uzmanlar özellikle solunum güçlüğü çekenlerin dışarı çıkmaması konusunda uyarıda bulundu. Şırnak'ın sınıra yakın ilçelerinde etkili olan toz taşınımıyla Cudi ve Gabar dağları görülmez hale geldi.

TUNCELİ VALİLİĞİ'NDEN UYARI

Tunceli'de de gece saatlerinden itibaren etkili olan çöl tozu taşınımı nedeniyle vatandaşlar evlerine kapanırken, kentin etrafındaki dağlar görülmez hale geldi. Valilik solunum güçlüğü çeken ve astım hastalığı bulunanların tozdan etkilenmemeleri için kapı ile pencerelerini kapatıp evlerinden çıkmamaları uyarısında bulundu.

YORUMLAR
500
Güneydoğu'da ecdat yadigarı camiler çocuk sesleriyle şenlendi Güneydoğu'da ecdat yadigarı camiler çocuk sesleriyle şenlendi Ayağının tozuyla doğum günü kutladı! Nisa ve Ogeday'dan sarmaş dolaş poz Ayağının tozuyla doğum günü kutladı! Nisa ve Ogeday'dan sarmaş dolaş poz Kayseri'de etkili olan yağışlar barajlara can suyu oldu Kayseri'de etkili olan yağışlar barajlara can suyu oldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA TOZ TAŞINIMI ETKİLİ OLDU - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement