Doktora Görevi Başında Saldırı - Son Dakika

Doktora Görevi Başında Saldırı

09.04.2012 13:31
Doktora Görevi Başında Saldırı

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde görevli Dr.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. Alaattin Taştan, iddiaya göre muayene olmaya gelen uzman çavuş Ç.E.'nin saldırısına uğradı. Başına aldığı darbelerle yaralanan Dr. Taşkan, uzman çavuştan şikayetçi oldu. Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, olayla ilgili adli sürecin başlatıldığı belirtti.

Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli Dr. Alaattin Taştan, dün akşam saatlerinde boğaz ve boynundaki ağrı nedeniyle, eşiyle birlikte servise gelen sivil kıyafetli uzman çavuş Ç.E. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Uzman Çavuş Ç.E., iddiaya göre tabancasının kabzasıyla doktorun başına vurdu. Hastane görevlileri araya girerek, kavgayı ayırırken, Dr.Taştan, uzman çavuştan şikayetçi oldu. Başına 6 dikiş atılan 21 yıllık Dr. Alaattin Taştan, "Boğaz ve boyun ağırısı şikayetiyle gelmişti. Muayenesi yapıp ilaçları yazarak gönderdim. Bir süre sonra geri gelip muayeneyi iptal etmemizi, kayıtların silinmesini istedi. Ben de bunun olamayacağını söyledim. Tatışma çıktı ve hakaret etmeye başladı. Bu sırada silahını çıkarıp kabzasıyla kafama vurdu" dedi.

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, failinin cezasız kalmayacağını söyledi. Kasapoğlu, kurum avukatlarının konuyu takip ettiklerini belirterek, şöyle dedi:

"Olayı gerçekleştiren şahıs, kendisini muayene ederek gerekli tedavisini düzenleyen hekimimize, yaptığı muayene kayıtlarının silinmesini istemiş. Olumsuz yanıt verilmesi üzerine önce hakaret etmiş ardından da silah çekerek doktorumuz Alaattin Taştan'ı tehdit ve darp etmiştir. Doktorumuz kafasına aldığı yaralar sebebiyle 'İş göremez' raporu verilmiştir. Olayı gerçekleştirenin bir kamu görevlisi olması durumu daha da vahim hale getirmektedir." - Samsun

Kaynak: DHA
Zehir tacirlerinden şeytanın aklına gelmeyecek plan! Çekicinin üzerindeki araçla uyuşturucu sevkiyatı yaptılar Zehir tacirlerinden şeytanın aklına gelmeyecek plan! Çekicinin üzerindeki araçla uyuşturucu sevkiyatı yaptılar Hakkında 11 yıl 52 gün hapis cezası bulunan şahıs yakalandı Hakkında 11 yıl 52 gün hapis cezası bulunan şahıs yakalandı Hakkında 11 yıl 52 gün hapis cezası bulunan şahıs yakalandı Hakkında 11 yıl 52 gün hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Son Dakika Güncel Doktora Görevi Başında Saldırı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement