Doktorun üzerine çıkıp kafasını duvarlara vurmuştu! O kadın tutuklandı - Son Dakika

Doktorun üzerine çıkıp kafasını duvarlara vurmuştu! O kadın tutuklandı

23.02.2022 19:21

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli olan Nöroloji Uzmanı Dr. Ebru Ergin Bakar'ın üzerine çıktığı ve kafasını duvarlara vurduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, kasten yaralama suçu işlemekten tutuklandı.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenimahalle Semt Polikliniği'nde meydana gelen olayda Feray Y., Nöroloji Uzmanı Dr. Ebru Ergin Bakar'a ilaç yazdırmak istedi. Dr. Bakar, rapor olmadan ilacı yazamayacağını söyledi. Feray Y. de raporu olduğunu ve eve gidip alacağını söyleyerek, odadan çıktıktan kısa süre sonra geri dönüp, Bakar'a saldırdı.

BAŞINI MASAYA VE DUVARA VURDU

Dr. Bakar, hastası tarafından başı masaya ve duvara vurularak, daha sonra üzerine oturularak, darbedildi. Hastane personeli tarafından kurtarılan Dr. Bakar, çalıştığı hastanede tedaviye alındı.

"GÜVENLİĞİN DIŞARI ÇIKMASINI FIRSAT BİLDİ"

Hastanede tedavisi devam eden Dr. Ebru Ergin Bakar, "Saldırgan bana bunu sistematik bir şekilde yaptı. Öyle 'Öfkeyle vurayım, saçını çekeyim' olayı değil bu. Aslında tartışmanın çıkabilecek önemli bir konusu da yoktu ki içeride zaten güvenlik vardı. Daha önceden de bize girişi hiç yapılmamış bir hastaydı. Psikiyatri ilacı yazdırmak istedi. Hastaya gerekli açıklamaları yaptım; fakat sonra bana 'Psikiyatri raporum var' dedi ama raporu yanında yoktu. Ben de raporu getirmesini istedim. Ardından eşiyle birlikte raporunu getirmek için odadan çıktılar. O arada da içerideki güvenlik dışarı çıktı. Bu da güvenliğin dışarı çıkmasını fırsat bilip içeri girip, beni darbetti" dedi.

"ÜZERİME OTURUP BENİ BOĞMAYA ÇALIŞTI"

Saldırı nedeniyle ciddi kafa travması yaşadığını anlatan Bakar, "Masaya, duvara her yere vurdu beni. 5 dakika boyunca saldırdı. Üzerime oturdu ve beni boğmaya çalıştı. Nefes alamadım. Nefes alamadığım için ölüyordum zaten. Kadını üzerimden kaldırdılar. Yüzümün, karnımın üzerine ayrı ayrı oturup durdu. Güvenlikleri çağırdıktan sonra da beni tehdit etti" diye konuştu.

BAKAN KOCA: YARGIYA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli nörolog arkadaşımıza yönelik şiddet suçundan şüpheli şahıs, Ankara 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklanmıştır. Karar ve sağlıkta şiddet konusuna gösterilen hızlı hassasiyet sebebiyle yargıya teşekkür ediyoruz." dedi.

Doktorun üzerine çıkıp kafasını duvarlara vuran kadın tutuklandı
YORUMLAR
500
Ankara'da davullu zurnalı yolculuk gülümsetti Ankara'da davullu zurnalı yolculuk gülümsetti Adana Şehir Hastanesi'nde hareket bozuklukları 'beyin pili' ile tedavi ediliyor Adana Şehir Hastanesi'nde hareket bozuklukları 'beyin pili' ile tedavi ediliyor

Son Dakika 3. Sayfa Doktorun üzerine çıkıp kafasını duvarlara vurmuştu! O kadın tutuklandı - Son Dakika


Advertisement