Son Dakika Haberleri: Gürcistan'da Domuz Gribinden Ölenlerin Sayısı 21'e Yükseldi

Gürcistan'da Domuz Gribinden Ölenlerin Sayısı 21'e Yükseldi

29 gün önce

Türkiye'nin sınır komşusu Gürcistan'da, domuz gribi salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 21'e yükseldi.

Gürcistan'da H1N1 virüsü kaynaklı ölümler artmaya devam ediyor. Domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi.

DOMUZ GRİBİ TÜRKİYE SINIRINA DAYANDI

Gürcistan'da domuz gribi virüsünün bu seferki kurbanlarının Türkiye sınırındaki Acara Özerk Cumhuriyeti sakinlerinden 2 kişi olduğu bildirildi. Yetkililer, gripten ölenlerin 48 yaşında bir kadın ve 33 yaşında bir erkek olduğunu açıkladı. Yetkililer, kadının Batum Devlet Hastanesinde, erkeğin de tedavisi için götürüldüğü Trabzon'da hayatını kaybettiğini bildirdi.

Son iki ölümle birlikte H1N1 gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi. Konuya ilişkin açıklama yapan Aversi kliniğinin acil durum doktoru Hatuna Ebralidze, domuz gribi virüsü hastalığından acil durum ünitesine üç kişinin daha yerleştirildiğini söyledi.

ÖLÜ SAYISI 21'E ÇIKTI

11 Ocak'ta Gürcistan Çalışma, Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı Davit Sergeenko, ülkesinde yaşanan domuz gribi vakaları nedeniyle tüm vatandaşlara ücretsiz domuz gribi ilacı dağıtılacağını duyurmuştu. Gürcistan'da yaklaşık 750 kişiye grip tedavisi uygulanırken, bu güne kadar H1N1 virüsünden 21 kişinin öldüğü biliniyor.
Motorin Fiyatlarının Benzine Yaklaşmasıyla Dizel Araçların Devri Sona Eriyor 14 Yaşında Baba Katili Olan Çocuğun Savunması: Niyetim Öldürmek Değildi

Azeri Model Mahbuba Mammadzada, Bekaretini 2 Milyon Sterline Sattı