Eriyen kar suları Iğdır'daki Uğruca Şelalesi'ne can kattı - Son Dakika

Eriyen kar suları Iğdır'daki Uğruca Şelalesi'ne can kattı

23.05.2022 09:38

Iğdır'da ilkbaharda eriyen kar suları, kuruma aşamasına gelen Uğruca Şelalesi'nin yeniden güçlü akmasını sağladı.

Iğdır'da ilkbaharda eriyen kar suları, kuruma aşamasına gelen Uğruca Şelalesi'nin yeniden güçlü akmasını sağladı.

Kentin güneyindeki Ağrı-Iğdır sınırını oluşturan Aras Dağları'nda havanın ısınmasıyla doğa canlanmaya başladı.

Rakımı 2 bin 500 ila 3 bin metre arasında değişen dağlardan eriyerek gelen kar suları derelere ve akarsulara karışıp bölgenin doğasına renk katıyor.

Tuzluca ilçesine bağlı Uğruca köyünde yer alan ve yazın kuruma aşamasına gelen Uğruca Şelalesi de her yıl ilkbaharda kar sularının erimesiyle canlanıyor.

Aras Dağları'nın sarp kayalıklarından dökülen suların oluşturduğu şelale, şu sıralar coşkun akan suyuyla bölgenin doğal güzelliklerini zenginleştiriyor.

YORUMLAR
500
Kuzey Amerika'nın en büyük şelalesi Niagara Kuzey Amerika'nın en büyük şelalesi Niagara Öğrenciler Muradiye Şelalesi gezisinde doyasıya eğlendi Öğrenciler Muradiye Şelalesi gezisinde doyasıya eğlendi Son dakika: İtfaiyecilerden kaplumbağaya can suyu Son dakika: İtfaiyecilerden kaplumbağaya can suyu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eriyen kar suları Iğdır'daki Uğruca Şelalesi'ne can kattı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement