Son Dakika Haberleri: Dünya Gençler Wushu Şampiyonası, Antalya'da Yapılacak

Dünya Gençler Wushu Şampiyonası, Antalya'da Yapılacak

6 yıl önce

11 19 Mart tarihlerinde yapılacak şampiyonaya 85 ülkeden yaklaşık bin sporcu ve antrenörün katılması bekleniyor.

Dünya Gençler Wushu Şampiyonası, Antalya'da Yapılacak, System.String[]
ANTALYA (A) - Dünya Gençler Wushu Şampiyonası'nın, Antalya'da yapılacağı bildirildi.

Wushu Federasyonu organizasyon sorumlusu Orhan Çağlar ile federasyonun il temsilcisi Özgür Akdağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'nu makamında ziyaret etti. 

Çağlar,  Kepez Spor Salonu'nda 11-19 Mart tarihlerinde Dünya Gençler Wushu Şampiyonası'nın gerçekleştirileceğini belirtti. 11-13 Mart tarihlerinde organizasyonla ilgili teknik toplantılar yapılacağını anlatan Çağlar, müsabakaların ise 13 Mart Perşembe günü başlayacağını kaydetti.

Şampiyonaya 85 ülkeden yaklaşık bin sporcu ile antrenörün katılmasının beklendiğini dile getiren Çağlar, " Türkiye'den ise 80 civarında sporcu ve antrenörü katılacak. Türkiye olarak 10 altın madalya kazanmayı hedefliyoruz" dedi.

Hacıcaferoğlu ise Türkiye'nin wushu sporunda dünyada önemli bir ülke haline geldiğini söyledi.

Wushu sporunda başarılı sporcular bulunduğunu ifade eden Hacıcaferoğlu, " 2012 yılındaki şampiyonada ülkemiz 12 madalya almıştı. Bu şampiyonada yeni başarılar bekliyoruz. Tüm ülkelere ve sporculara başarı diliyorum" diye konuştu. - Antalya
Haber Yayın Tarihi : 10.03.2014 11:57 Kaynak: AA

YORUMLAR


Ayının mağarada esir aldığı adam, 1 ay boyunca idrarını içerek hayatta kaldı Ali Babacan'ın Erdoğan'a sunduğu dosyanın detayları belli oldu! Karısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı