Ece Ayhan Kültür Merkezi Hizmete Giriyor - Son Dakika

Ece Ayhan Kültür Merkezi Hizmete Giriyor

23.05.2015 14:27
Ece Ayhan Kültür Merkezi Hizmete Giriyor, System.String[]

Türkiye'nin önemli edebiyatçılarından şair Ece Ayhan'ın anısını yaşatmak için yapılan "Ece Ayhan Kültür Merkezi" hizmete giriyor.

Türkiye'nin önemli edebiyatçılarından şair Ece Ayhan'ın anısını yaşatmak için yapılan "Ece Ayhan Kültür Merkezi" hizmete giriyor.

Çanakkale Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan merkezin açılışı 25 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Kentin yeni kültür ve sosyal yaşam alanlarından birisinin olmasının hedeflendiği merkez 380 metrekare kapalı alan ve bahçe alanına sahip.

Tescilli iki yapının aslına uygun olarak restore edilmesiyle oluşturulan merkezin alt katı şiir kafe ve satış birimi ile kültür-sanat ve organizasyon alanı, üst katlarda ise kütüphane, toplantı salonu, yönetim birimi ve etkinlik alanlarını içerisinde barındıracak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ece Ayhan Kültür Merkezi Hizmete Giriyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

BioNTech'in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci: İngiltere'nin onay verdiği aşıların dağıtım sürecine başladık İzmir Valiliği, salgın nedeniyle spor salonunun hastaneye çevrildiği iddiasını yalanladı RTÜK, CHP'li Başarır'ın sözleri nedeniyle Habertürk'e %5 idari para ve 5 kez program durdurma cezası verdi İmamoğlu suikast hazırlığı iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu: Benim gündemimde pandemi var, bu iddialar yeni değil Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi Son Dakika! Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı PKK'lı Şanlıurfa'da yakalandı Oyuncu Caner Cindoruk'un iki erkek kardeşi de oyuncu çıktı Madde bağımlısı genç kadının ibretlik görüntüleri! Ayakta durmakta güçlük çekti, kendini oradan oraya attı