Yunan Askerleri Ege'deki Türk Balıkçılara Tacizde Bulundu! O Anlar Kamerada - Son Dakika

Yunan Askerleri Ege'deki Türk Balıkçılara Tacizde Bulundu! O Anlar Kamerada

22.08.2018 12:02

Aydın'dan denize tekneyle açılan balıkçılar, Yunan askerlerinin silah çekip, sözlü ve fiziksel tacizde bulunduğunu söyledi. Balıkçılar o anları kameraya kaydetti.

Aydın'dan denize tekneyle açılan balıkçılar, Yunan askerlerinin silah çekip tacizde bulunduğunu iddia etti. Yunan Sahil Güvenlik botlarını görüntüleyen balıkçılar benzer durumun sık sık yaşandığını söyledi. Balıkçılar, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

YUNAN ASKERLER SİLAH ÇEKEREK NİŞAN ALDI

Didim iskelesinden önceki gün açılan Türk balıkçılar Samos Adası'na 6, Eşek Adası'na 4 mil uzakta, uluslararası suda balık tutmak için ağ attı. Türk balıkçı teknesine yaklaşan Yunan Sahil Güvenlik teknesinde bulunan askerler, silah çekerek nişan aldı.

GÖRÜNTÜ ÇEKİLDİĞİNİ GÖRÜNCE SİLAHINI İNDİRDİ

Balıkçılar, o anları cep telefonu kamerası ile kaydetmeye başladı. Görüntü çekildiğini gören asker, silahını indirdi. Balıkçılar, yasak bölgede olmadıklarını kanıtlamak için teknedeki koordinatları gösteren cihazı da görüntüledi.

YAŞANANLAR SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

Yunan askerleri yaklaşık bir saat boyuncu balıkçılara sözlü ve el hareketleriyle tacizde bulundu. Uluslararası sulardan Türk sularına giren balıkçılara, burada da taciz devam etti. Yunan askerleri ve Türk balıkçıları arasında geçen bağrışma diyalogları ve tüm yaşananlar saniye saniye kaydedildi.

BAŞKA BİR BALIKÇIDAN, "PLASTİK MERMİ SIKILDI" İDDİASI

Aynı bölgeye ağ atan başka bir balıkçı ise Yunan Sahil Güvenlik botundan plastik mermi ile sıkıldığını iddia etti. Teknesinin bu merminin isabet etmesi sonucu camlarının kırıldığını öne süren balıkçı o anları da cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Yunan Askerleri Ege'deki Türk Balıkçılara Tacizde Bulundu! O Anlar Kamerada

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yunan Askerleri Ege'deki Türk Balıkçılara Tacizde Bulundu! O Anlar Kamerada - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Orman yangınında tahliye edilen fabrikanın önünde otomobiliyle hortuma kapılan kadının beli kırıldı Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Azerbaycan ordusu 13 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı! Aliyev, Berde için intikam yemini etti Boşanmak istemeyen kadın, kocası ve akrabaları tarafından sokak ortasında dövüldü Boşanmak isteyen eşinin kapısını çilingir yardımıyla açtırıp öldüren koca, vicdan azabından teslim olmuş Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım