Ege ve Marmara'da Beklenen Şiddetli Fırtına - Son Dakika

Ege ve Marmara'da Beklenen Şiddetli Fırtına

29.09.2018 12:28
Ege ve Marmara'da Beklenen Şiddetli Fırtına, System.String[]

Ege ve Marmara'da yarın için beklenen şiddetli fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı Saros Körfezi yakınındaki Keşan ve Enez ilçelerinde gerekli önlemler alındı.

Ege ve Marmara'da yarın için beklenen şiddetli fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı Saros Körfezi yakınındaki Keşan ve Enez ilçelerinde gerekli önlemler alındı.

Keşan ve Enez belediyeleri ile koordinasyonunda şiddetli fırtına nedeniyle kent genelinde yaşanabilecek sıkıntılara müdahale konusunda hazırlıklar tamamlandı.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, meteorolojik gelişmeleri takip ettiklerini ve teyakkuzda olduklarını söyledi.

Fırtınanın Yunanistan tarafına kaydığı bilgisini aldıklarını belirten Özcan, "Kurtarma ekiplerimize ve personelimize teyakkuzda olmalarını ilettik. Fırtınanın yağmurla birlikte geleceği bilgisi üzerine su ve kanalizasyon müdürlüğü ekiplerimizi teyakkuza geçirdik. Sıkıntı olabilecek noktalar için su pompalarımız ve itfaiye araçlarımız hazırlandı." dedi.

Vatandaşın bilgilenmesi için anonslar yapıldığını ifade eden Özcan, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımıza mümkün olduğu kadarıyla kapı ve pencerelerini iyi kapamalarını, olası fırtınada dışarıda olmamalarını, dışarıdaysalar çatılardan uçabilecek malzemelere dikkat etmelerini ve gerekli önlemleri almalarını tavsiye ediyoruz. Fırtınanın Saros ve Çanakkale bölgesinde etkili olması bekleniyor. Takip ediyoruz. Yarın sabaha karşı fırtınanın başlayacağını bekliyoruz. Saros Körfezi'ne kıyısı olan Erikli ve Yayla gibi sahil kesimlerimizde de anons sistemimiz var, uyarıları yapıyoruz. Yazlıkçı sezonu bitmiş vaziyette ancak gerekli duyuruluyor yapılıyor. Vatandaşlarımız basından da fırtına beklentisini takip etmelidir. Orta Ege bölgesinde Tornado bekleniyor, Trakya'nın kuzey kısımlarında da yoğunluk gösteriyor."

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı da fırtınaya karşı vatandaşları uyardıklarını belirterek, "Belediye gerekli önlemleri aldı. Bazı bölgelere kum torbaları koyduk. Vatandaşlara kapanabilecek yerleri sıkı sıkı kapatmasını ilettik. Şu an alınacak tüm tedbirleri aldık." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ege ve Marmara'da Beklenen Şiddetli Fırtına - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor