Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı

07.03.2019 17:51
Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı, System.String[]

CUMHURİYET Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Güler yüzlü insanlar olalım onun için de güler yüzlü yöneticiler seçelim" dedi.

CUMHURİYET Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Güler yüzlü insanlar olalım onun için de güler yüzlü yöneticiler seçelim" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart Seçimleri kapsamında mevcut belediye başkanlığını yaptığı Beylikdüzü ilçesinde yapımı tamamlanan Hasan Doğan Stadı ve Sosyal Yaşam Alanı, Fakir Baykurt Kütüphanesi ve Kavaklı Sağlık ve Yaşam Alanı'nın açılışlarını sırasıyla gerçekleştirdi. Hasan Doğan Stadı'nın açılışına İmamoğlu'nun yanı sıra sanatçı Çılgın Sedat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"AMATÖRE DAİR EN NİTELİKLİ FUTBOL SAHASINA DÖNÜŞTÜ"

Hasan Doğan Stadı ve Sosyal Yaşam Alanıaçılışını yapan Ekrem İmamoğlu, "Güzel gençlerimize Beylikdüzü'nde bu stadı hizmete açmanın, zaten sezon başından beri hizmeti vermeye başlamıştı. Tepeden tırnağa koltuk düzeni ile çok çağdaş bir stada dönüşen sadece stat değil fonksiyon olarak hemen okulların karşısında çok özel bir kütüphanesi olan aynı zamanda aile hekimliğime merkezine tahsis edilen alanıyla Kavaklı'nın bir merkezi haline gelecek. Orada evet futbol maçları oynanacak ama onun ötesinde halkın spor yapma imkanı sağlanacak, saha vatandaşa da açık olacak. Belki de İstanbul'un en nitelikli alanı oluşmuş oldu. Ciddi emek verildi buraya. ve İstanbul'un ve belki de amatöre dair ben demiyorum bunu kulüpler söylüyor. En nitelikli futbol sahasına dönüştü. Etrafının okullarla donanımlı olması, yine kültüre kütüphanesi ve diğer unsurlularıyla hizmet edecek olması merkez kavramı adına da değerli bir buluşma yeri. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

"KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN, BİZE MUTLULUK, REFAH, HUZUR GETİRSİN"

Beylikdüzü'nde önemli işler başardığını dile getiren İmamoğlu, "İstanbul'un başka yerlerinde kendimi anlatıyorum. Diyorum ki ben çok çalışkanım vatandaşın arasından çıkmam. Ben bu cümleleri burada kursam bana gülersiniz çünkü siz benim hemşerimsiniz yani benim size kendimi anlatmama gerek yok. Ama şunu söyleyeceğim şimdi bazı yaptığımız işlere kılıf bulmaya çalışıyorlar. Karalama politikası yapmaya çalışıyorlar. Efendim neymiş yaşam vadisi zaten varmış. ya vardı da biz mi oynamıyorduk orada? ya da bu çocuklar mı koşmuyordu neredeydi? Hayal miydi? Yani anlamış değilim. Yaşam vadisi, stadı, sahili, parkları çok daha iyisini yapacağız. İstanbul'un ve Türkiye'nin huzura ihtiyacı var. Bugün Regaip Kandili. Kandilimiz mübarek olsun. İnşallah bize mutluluk, refah, huzur getirsin. 3 aylarımız mübarek olsun. Bu ülke için İslam coğrafyası için ve de dünya için dua edelim. İnsanlık için dua edelim. Kavganın, gürültünün, ayrışmanın değil buluşmanın birleşmenin ve birbirine sarılarak millet olmanın en güzel duygularının yaşandığı günlere kavuşalım hep birlikte. Tabi aynı zamanda gülen güler yüzlü insanlar olalım. Onun olması için de güler yüzlü yöneticiler seçelim" ifadelerine yer verdi.

"BİZ KÜTÜPHANE İŞİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ"

Fakir Baykurt Kütüphanesinin açılışını yaparken konuşan İmamoğlu, "Biz İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde bir iddia ortaya koymuştuk. İstanbul'un en iddialı kütüphaneleri bu burada olacak diye. Burası 14. noktamız oldu. İstanbul'un en büyük belediye kütüphanesi de biz de. Bu işe çok önem veriyoruz. Umut ediyorum yıllardır durağanlaştırılan kütüphane konusunu Saraçhane'de belki de dünyanın en iddialı kütüphanelerinden birini açarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

"BURAYA YENİ GELEN AİLELERİMİZİN YABANCILIK ÇEKMELERİNİ İSTEMİYORUZ"

Kadınlar günü öncesi kadınların sosyalleşebileceği bir alan olan Kavaklı Sağlık ve Yaşam Alanı açılışını da yapan Ekrem İmamoğlu, "Biz göreve başladığımızda bir emekli lokali vardı belediye bünyesinde ama şu anda neredeyse dokuza yakın noktada bu tarz hizmetler veren yerlerimiz var. Burası biraz daha kadın temalı. Aslında ailelere dönük. Yanında çok güzel bir parkı var. Biz Mahalle içinde buraya yeni gelen kadınların, çevredeki ailelerin gelip vakit geçirebileceği, yine bahsettiğimiz kırsaldan gelen ailelerimizin kentli buluşmalarında şehirli buluşmalarında yabancılık çekmemeleri konusunda özel noktalar olsun istiyoruz burası onlardan bir tanesi. 8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü yarın ama bir gün öncesinde özellikle kadınlara dönük böyle bir sosyal alanın açılması ve burada Türkiye'nin bir kadın değerinin isminin taşınması her açıdan mesaj dolu" diye konuştu. - İstanbul

Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı
Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı
Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı
Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı
Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde 3 Farklı Noktanın Açılışını Yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in son görüntüleri ortaya çıktı! Babasına yazdığı not ise yürek dağladı Azerbaycan Dağlık Karabağ için vura vura ilerliyor! Ermenilerin mühimmatları tükendi Hazine'ye ve Gelir İdaresi'ne 3 bin yeni personel alımı yapılacak 'Canı sıkıldı' diye evini terk etti, 2 gün sonra sağ salim bulundu Başkent'teki uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutuyordu: Firari baron kıskıvrak yakalandı Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil