Elazığspor'un Başkanlığına Selçuk Cengiz Öztürk Seçildi - Son Dakika

Elazığspor'un Başkanlığına Selçuk Cengiz Öztürk Seçildi

04.01.2012 14:40
Elazığspor'un Başkanlığına Selçuk Cengiz Öztürk Seçildi, System.String[]

Bank Asya 1.Lig'de mücadele eden Elazığspor'da genel kurulda başkanlığa iş adamı Selçuk Cengiz Öztürk seçildi.

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Elazığspor'da genel kurulda başkanlığa iş adamı Selçuk Cengiz Öztürk seçildi.

Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen genel kurulda, divanın oluşmasının ardından faaliyet ve denetim kurulu raporları okunup ibra edildi. Genel kurulda verilen bir önergeyle yönetim kurulunun en fazla 17, yedek üyelerin ise 8 kişiden oluşmasını öngören 22. madde, yönetim kurulu üyelerinin en fazla 24, yedek üyelerin ise 10 kişi olabilmesi yönünde değiştirildi.

Genel kurulda daha sonra yapılan yönetim kurulu seçiminde tek aday olan kayyum heyeti başkanı iş adamı Selçuk Cengiz Öztürk, kullanılan 76 oyun tamamını alarak başkanlığa seçildi.

Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, seçimin ardından yaptığı konuşmada, 30 Kasım 2011'de yönetim kuruluyla birlikte istifa eden eski başkan Akın Şatıroğlu'na verdiği emeklerden dolayı teşekkür etti.

Kulübü Selçuk Öztürk'e teslim etmenin güzelliğini yaşadıklarını ifade eden Selmanoğlu, "Çünkü Elazığspor'un emin ellerde olması gerekir. Güzel, kılı kırk yararak yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. Şimdiye kadar ki yöneticilerimiz de aynı duyguları paylaştılar ve bir yere taşımak için uğraştılar biz buna inanıyoruz. Hiç kimse başarısız olayım diye yönetime talip olmaz. Herkes güzelliği tatma, konum itibariyle en güzelini yapabilme mücadelesi, azmi, çabası içinde oldu" dedi.

Eski başkan Şatıroğlu'nun göreve geldiğinde kulüp tesislerindeki çim makinesine mazot olmadığını, futbolcuların kahvaltısının bulunmadığını, bu şartlarda göreve talip olup takımı bugünlere getirdiğini vurgulayan Selmanoğlu,

"Bu kadar dar günlere girmişti Elazığspor. O günlerden kurtarmak bizim vazifemiz. Bugüne kadar tüm yönetimlerle beraber olduk. Gelecek yöneticilerle de tabi ki beraber olacağız. Onursal başkan, sıkıntıları giderme, ortak akıl oluşturma noktasında Selçuk başkana yardım edeceğiz. Çünkü biz bu işin hizmetkarıyız. Biz belediye başkanı olarak her türlü görevi yapabilmek için seçildik, geldik" diye konuştu.

-Başkan Öztürk-

Başkanlığa seçilen Selçuk Cengiz Öztürk ise delegelere teşekkür etti. Bilançolarla ilgili bilgi veren Öztürk, 1 aydır tüm resmi kurumlara borç konusunda yazılar yazdıklarını, piyasa borçlarını araştırdıklarını belirterek, 31 Aralık 2011 itibariyle devraldıkları borcun 21 milyon 169 bin 265 lira olduğunu açıkladı.

Öztürk, sezonun ikinci yarısından sezon sonuna kadar da tahminen 6 milyon 850 bin liraya ihtiyaç olacağını belirterek, kulübün ekonomik olarak iyi bir noktada bulunmadığını kaydetti.

Önceki yönetim kurulunun içinde olan biri olarak 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle kulübe verdiği rakamı da açıklamak istediğini belirten Öztürk,

"Lütfen küstahlık algılamayın. Basına, kayıtlara geçsin. Yarın şu oldu, bu oldu... Lütfen, en midemin bulanacağı konu budur, kimse arkamızdan bir şey konuşmasın. Her aylık yönetim kurulumuzda, tüm yönetim kurulumuza ayın 1 ve 30'u arasındaki kasa raporlarını vereceğiz. Herkes bize hesap sorabilir alnımız açık" dedi.

Öztürk, Elazığspor'u yüceltmek, ellerinden gelenin en iyisi yapmak için mahcup olmamak gayretiyle tüm güçlerini göstereceklerinden kimsenin şüphesinin olmamasını istedi.

Selçuk Cengiz Öztürk'ün yönetim kurulunda Ayhan Bakar, Burhan Şener, Burhan Taneli, Cafer Çakı, Ekrem Yılmaz, Erdal Yılmaz, Gökhan Önal, Halil Akpınar, İbrahim Hulusi Hekimoğlu, Korkut Şerifoğulları, Kubilay Kaya, Mehmet Kaya, Zafer Yetiş, Meltem Hekim, Murat Ertürk, Nazmi Yıldız, Necmettin Arslan, Sami Gülaçtı, Sedat Acar, Selami Öztürk, Şerafettin Yıldırım, Vedat Borulday ve Yüksel Aydın bulunuyor.

- ELAZIĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Elazığspor'un Başkanlığına Selçuk Cengiz Öztürk Seçildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dinlenme tesisinde doğurduğu bebeği çöpe atıp yolculuğuna devam etti! Evlat katili kadın yakayı ele verdi Haftalık kirası 950 bin dolar olan süper yat "Bold" Marmaris'e geldi Melek Aslan'ın polise verdiği son ifade ortaya çıktı: Orhan aileme ulaşmış, ne söylediğini bilmiyorum Yanında mastürbasyon yapan muavini videoya alan genç kız: Sözlü taciz edip bana dokundu Son Dakika! Aliyev: Dağlık Karabağ'a gözlemci ve barış gücü gönderilmesi konusunda Bakü, kendi koşullarını sunacak Binanın önüne çöp attığı iddiasıyla genç kadını ve oğlunu böyle darp ettiler Barajda balık tutmaya gelen vatandaşlar fark etti! Kıyıya vurmuş cansız kadın bedeni bulundu Düşen uçağın enkazından çıkarılan pilotaj öğrencisi, kuleden acil iniş için izin istemiş