Son dakika Elazığ Belediyesi haberleri, Elazığ Belediyesi son dakika, son dakika Elazığ Belediyesi

Son Dakika Elazığ Belediyesi Haberleri

 • Elazığ'da Uyuşturucu Operasyonu: 12 Şahıs Hakkında Adli İşlem Başlatıldı
  27 Şub Elazığ'da Uyuşturucu Operasyonu: 12 Şahıs Hakkında Adli İşlem Başlatıldı

  Elazığ'da polis ekipleri tarafından yapılan uyuşturucuyla mücadele çalışmalarında, 12 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. Yapılan operasyonlarda uyuşturucu madde ve ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

 • Elazığ'ın Palu ilçesinde maden ocağında göçük meydana geldi
  26 Şub Elazığ'ın Palu ilçesinde maden ocağında göçük meydana geldi

  Elazığ'ın Palu ilçesinde bulunan özel bir krom madeninde göçük meydana geldi. Göçük altında kalan işçilerin kurtarılması için çalışmalar başlatıldı. İlk müdahale sonucunda 3 işçi kurtarıldı ve 4. işçi de göçük altından çıkarıldı. Olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı. Vali, bakanlık yetkilileri ve diğer ekipler olayı takip etti. Can kaybının olmaması en büyük teselli olarak değerlendirildi.

 • Elazığ'da maden ocağında göçük: İşçilerden 2'si hastaneye kaldırıldı
  26 Şub Elazığ'da maden ocağında göçük: İşçilerden 2'si hastaneye kaldırıldı

  Elazığ'ın Alacakaya-Palu ilçesi sınırındaki Kayaönü köyünde bulunan maden ocağında meydana gelen göçük sonucu, 2 işçi Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırıldı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da hastaneye giderek bilgi aldı ve hastaları ziyaret etti.

 • Elazığ'da dilencilere yönelik denetim gerçekleştirildi
  23 Şub Elazığ'da dilencilere yönelik denetim gerçekleştirildi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde dilencilere yönelik çalışma başlattı. Çalışma kapsamında kavşak, cami önleri ve caddelerde bulunan 10 dilenci yakalanarak, Zabıta Müdürlüğüne götürüldü. Dilenciler hakkında yasal işlem yapıldı.

 • Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları'nın azmettirici olarak dosyaya eklenmesi reddedildi
  22 Şub Elazığ Belediye Başkanı Şerifoğulları'nın azmettirici olarak dosyaya eklenmesi reddedildi

  Elazığ'da eski bakanlar Süleyman Soylu ve Murat Kurum'un önünde gazeteci Ardıl Batmaz'ı darp eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın koruma polisi hakkında açılan davanın duruşmasında mahkeme, Şerifoğulları'nın azmettirici olarak dosyaya eklenmesinin reddine karar verdi.

 • Meral Akşener: 'Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?'
  21 Şub Meral Akşener: "Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup toplantısında; "Madem 'katil Sisi', 'kardeşim Sisi' oluverecekti; o zaman Doğu Akdeniz’de elimiz neden zayıflatıldı?..Ükemiz tüm bu zararı Erdoğan’ın şahsi tercihleri, dostluk ilişkileri yani aslında paşa gönlü öyle istediği için yaşadı. İktidar şakşakçılarının aksine atılan bu adımın usta bir satranç hamlesi veya stratejik bir planın parçası değil, reel şartların iktidara dayattığı bir zorunluluk olduğunu açıkça görüyoruz” dedi. Akşener, Erzincan İliç’teki maden faciasıyla ilgili de “Bu büyük ihmalkârlığın sorumluları hâlâ utanmadan sorumluluktan kaçıyorlar. 'ÇED raporuyla ne alakası var' diyerek hâlâ utanmadan kendilerini savunuyorlar” diye konuştu.

 • MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, AKP'li Elazığ Belediyesi'ne ucuz et satışı için tepki gösterdi
  20 Şub MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, AKP'li Elazığ Belediyesi'ne ucuz et satışı için tepki gösterdi

  MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, MHP'nin Elazığ Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada AKP'li Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın ucuz et satışı için Et ve Süt Kurumu'na dükkan tahsis etmemesine tepki gösterdi.

 • Bakan Işıkhan, Elazığ'da iş insanlarıyla bir araya geldi Açıklaması
  19 Şub Bakan Işıkhan, Elazığ'da iş insanlarıyla bir araya geldi Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "'Türkiye Yüzyılı Şehirleri'ni inşa edeceğiz.

 • Elazığ'da Lokantanın Bacasında Çıkan Yangın Söndürüldü
  19 Şub Elazığ'da Lokantanın Bacasında Çıkan Yangın Söndürüldü

  Elazığ'da bir lokantanın bacasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede söndürüldü. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz'
  17 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: 'Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz'

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da düzenlenen 'Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, devletin deprem bölgesinde olduğunu ve yıkılan evlerin daha iyisi yapılacağını söyledi. Yerlikaya, dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştirdiklerini ve hedeflerinin 75 bin konutun teslimini yapmak olduğunu belirtti.

 • Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Dilencilere Operasyon Gerçekleştirdi
  17 Şub Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Dilencilere Operasyon Gerçekleştirdi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda, zabıta ekiplerini gören bir dilenci adeta maraton koşucusu gibi kaçarken bazı dilenciler ise kamerayı görünce çekme diye bağırdı.

 • Elazığ'da yerinde dönüşümde ilk köy evi sahibine teslim edildi
  15 Şub Elazığ'da yerinde dönüşümde ilk köy evi sahibine teslim edildi

  Elazığ'da 6 Şubat depremi sonrası hayata geçirilen Yerinde Dönüşüm Projesi çerçevesinde ilk köy evi sahibine teslim edildi. Elazığ Valisi Ömer Toraman, projenin tamamlandığını duyurdu.

 • Elazığ Belediyesi, Halk Ekmek Fabrikası ve Et Balık Kurumu İsteklerini Yerine Getirmedi
  15 Şub Elazığ Belediyesi, Halk Ekmek Fabrikası ve Et Balık Kurumu İsteklerini Yerine Getirmedi

  Elazığ Belediye Meclisi MHP grup başkanı Mehmet Çak, Elazığ'da halk ekmek fabrikası kurulması ve Et Balık Kurumuna ait bir satış mağazasının açılması için girişimlerde bulunduklarını ancak Elazığ Belediyesi'nin bunu hayata geçirmemesini eleştirdi.

 • Elazığ'da Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında ilk köy evi teslim edildi
  15 Şub Elazığ'da Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında ilk köy evi teslim edildi

  Elazığ'da 6 Şubat depremi sonrası hayata geçirilen Yerinde Dönüşüm Projesi çerçevesinde ilk köy evi sahibine teslim edildi. Elazığ Valisi Ömer Toraman, projenin tamamlandığını duyurdu.

 • Elazığ'da AKP'den istifa edenler Yeniden Refah Partisi'ne geçti
  15 Şub Elazığ'da AKP'den istifa edenler Yeniden Refah Partisi'ne geçti

  Elazığ'da AKP'den istifa eden eski belediye başkanları ve aday adayları, Yeniden Refah Partisi'nden belediye başkan adayı oldu.

 • Bulanık'ta Kürsübaşı Sıra Gecesi ve Halk Oyunları Gösterisi Düzenlendi
  15 Şub Bulanık'ta Kürsübaşı Sıra Gecesi ve Halk Oyunları Gösterisi Düzenlendi

  Bulanık Kaymakamlığı, Bulanık Belediyesi ve Gençlik Merkezi ile Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'kürsübaşı sıra gecesi ve halk oyunları gösterisi' etkinliği büyük ilgi gördü. Programda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak, Elazığ Kültür İşleri Müdürlüğü'ne teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

 • Elazığ AKP'de İstifa Krizi… Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri, Belde ve İlçe Başkanları İstifa Etti
  13 Şub Elazığ AKP'de İstifa Krizi… Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri, Belde ve İlçe Başkanları İstifa Etti

  AKP Elazığ'da 31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken 2 il genel meclis üyesi, belediye meclis üyesi, ilçe başkanı, belde başkanı ve belediye başkanı olmak üzere 6 kişi partilerinden istifa etti. İstifaların sebepleri arasında gri pasaport iddiaları ve aday gösterilen isimlere tepki gösterme yer alıyor.

 • CHP Elazığ Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı
  12 Şub CHP Elazığ Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ'da gösterilen belediye başkan adaylarını tanıttı. Programda, beldeler ve Elazığ Belediye Başkanı vatandaşlara tanıtıldı. Adaylar, seçim öncesinde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi ve yeni bir belediyecilik anlayışı sunmayı hedeflediklerini belirtti.

 • AKP Elazığ Aday Tanıtım Töreninde Gerginlik
  11 Şub AKP Elazığ Aday Tanıtım Töreninde Gerginlik

  AKP Elazığ aday tanıtım töreninde, adaylar açıklandıktan sonra yaşanan gerginlikte Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları'nın elini havada bıraktığı görüldü. Daha önce de AKP'li vekil ile belediye başkanı arasında kavga yaşandığı iddia edilmişti.

 • Elazığ Belediye Başkanı Aday Adayı Sabahattin Kaya Adaylıktan Çekildi
  09 Şub Elazığ Belediye Başkanı Aday Adayı Sabahattin Kaya Adaylıktan Çekildi

  Elazığ'ın Akçakiraz Belediyesi'nin AKP'li başkanı Sabahattin Kaya, aday adaylığını geri çektiğini açıkladı. Kaya, AK Parti Akçakiraz Belediye Başkanı aday adayları ve belde başkanıyla yaptığı istişareler sonucunda destek alamayacağını ifade etti.

 • Elazığ'da yakalanan dilencinin bebeğinin yeleğinde sakladığı paralar ortaya çıktı
  08 Şub Elazığ'da yakalanan dilencinin bebeğinin yeleğinde sakladığı paralar ortaya çıktı

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirerek bir kadının bebeğinin yeleğinde sakladığı paraları buldu. Kadın dilenci hakkında işlem başlatıldı.

 • Miraç Kandili'nde depremde hayatını kaybedenler için dua edildi
  06 Şub Miraç Kandili'nde depremde hayatını kaybedenler için dua edildi

  Miraç Kandili dolayısıyla Elazığ'da düzenlenen programda, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için dua edildi. Camilerde gerçekleştirilen kandil programına birçok kişi katıldı.

 • Elazığ'da depremde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okundu
  06 Şub Elazığ'da depremde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okundu

  Elazığ'da depremin yıl dönümünde hayatını kaybedenler için camilerde Mevlid-i Şerif okundu. Kentteki camilerde depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için sabah namazının ardından Mevlid-i şerif okundu.

 • Elazığ'da depremde hayatını kaybedenler saat 04.17'de anıldı
  06 Şub Elazığ'da depremde hayatını kaybedenler saat 04.17'de anıldı

  Elazığ'da Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma programı ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. Elazığ Valisi Ömer Toraman, depremin yıl dönümünde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 • Elazığ ve Şırnak'ta Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Mevlit Okutuldu
  06 Şub Elazığ ve Şırnak'ta Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Mevlit Okutuldu

  Elazığ ve Şırnak'ta geçen yıl meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için düzenlenen mevlit programları gerçekleştirildi. Elazığ'da İmam-ı Azam Camisi'nde yapılan programda dua edilirken, Şırnak'ta Yeni Mahalle Geylani Camisi'nde mevlit okundu. Programlara, il ve belediye yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

 • Elazığ'da depremin yıl dönümünde Mevlid-i Şerif okundu
  06 Şub Elazığ'da depremin yıl dönümünde Mevlid-i Şerif okundu

  Elazığ'da 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için camilerde Mevlid-i Şerif okundu. Elazığ Valisi, Cumhuriyet Başsavcısı, Milletvekili ve diğer yetkililerin katıldığı programda vatandaşlar da yer aldı.

 • Elazığ'da Kahramanmaraş merkezli depremler için anma programı düzenlendi
  06 Şub Elazığ'da Kahramanmaraş merkezli depremler için anma programı düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Elazığ'da anma programı ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Elazığ Valisi Ömer Toraman, depremin yıl dönümünde yapılanlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 • Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı 6 Şubat Depremini Değerlendirdi
  05 Şub Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı 6 Şubat Depremini Değerlendirdi

  Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, 6 Şubat depreminin yıldönümü dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu. Başkan Alan, depremin etkilerini ve yardımların önemini vurgulayarak hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

 • HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu: Doğrunun yanında, yanlışın karşısındayız
  03 Şub HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu: Doğrunun yanında, yanlışın karşısındayız

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Bingöl Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstererek, doğrunun yanında olduklarını ve yanlışın da karşısında durduklarını belirtti. Yapıcıoğlu, ayrıca HÜDA PAR'ın belediyecilik anlayışını ve adaylarını tanıttı.

 • Elazığ'da dilenci bir saatte 873 lira para topladı
  03 Şub Elazığ'da dilenci bir saatte 873 lira para topladı

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Bir dilencinin sadece cuma namazı süresince 873 lira toplaması, görenleri şaşırttı.

 • Elazığ Belediyesi Elektrik Borcu İçin Kredi Çekme Talebi Tartışma Yarattı
  02 Şub Elazığ Belediyesi Elektrik Borcu İçin Kredi Çekme Talebi Tartışma Yarattı

  Elazığ Belediye Meclisi'nin MHP'li üyesi Burak Düzenli, belediyenin elektrik borcu için 170 milyon lira kredi çekme talebine itiraz etti. Düzenli, bu duruma üzüldüğünü belirterek yeni yılın ilk ayında kredi ile başlamanın kendisini üzdüğünü söyledi.

 • Elazığ'da deprem yıkımında yan binaya da hasar verildi
  02 Şub Elazığ'da deprem yıkımında yan binaya da hasar verildi

  Elazığ'da 6 Şubat depremlerinde ağır hasar alan bir binanın yıkımı sırasında sağlam olan yan binada da hasar meydana geldi. Yıkım öncesinde gerekli tedbirlerin alınmadığı belirtilirken, binanın sahibi olan Kasım Soylu, yıkım için makas makinası talep ettiklerini ancak maliyet nedeniyle getirilmediğini söyledi.

 • Zabıtayı gören dilenci, kadınlar tuvaletine saklandı: Savunması pes dedirtti: 'Belki namaz kılacağım'
  02 Şub Zabıtayı gören dilenci, kadınlar tuvaletine saklandı: Savunması pes dedirtti: 'Belki namaz kılacağım'

  Elazığ'da zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen dilenci operasyonunda yakalanacağını anlayan bir kişi, kadınlar tuvaletine sığındı. Tuvalette yarım saat bekleyen dilenci, çıkarken 'Belki namaz kılacağım' diyerek kendini savundu. Yakalanan dilenciler zabıta kontrol noktasına götürüldü.

 • Elazığ'da Dilenci Operasyonu: Kadınlar Tuvaletine Sığınan Dilenci Yakalandı
  02 Şub Elazığ'da Dilenci Operasyonu: Kadınlar Tuvaletine Sığınan Dilenci Yakalandı

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Yakalanacağını anlayan bir dilenci, kadınlar tuvaletine sığındı ancak yakalandı.

 • Elazığ Belediye Başkanı Gençleri 2024 Proje Lansmanına Davet Ediyor
  26 Oca Elazığ Belediye Başkanı Gençleri 2024 Proje Lansmanına Davet Ediyor

  Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin geleceğini gençlerle birlikte şekillendirmek üzere 2024 Proje Lansmanı düzenliyor. Başkan Şerifoğulları gençleri bu önemli etkinlikte projelerini paylaşmaya ve şehrin gelişimine katkı sağlamaya davet etti.

 • Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti'nin Başkanı Serkan Gürtürk Seçildi
  26 Oca Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti'nin Başkanı Serkan Gürtürk Seçildi

  Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti'nin (FHGC) Olağan Kongresi'nde Serkan Gürtürk, başkanlık seçimini kazandı. Gürtürk, 71 oy alarak başkan oldu.

 • Elazığ Belediye Başkanı Yüsra'nın Eğitim Masraflarını Karşılayacak
  25 Oca Elazığ Belediye Başkanı Yüsra'nın Eğitim Masraflarını Karşılayacak

  Elazığ depreminde enkaz altında kalarak yaralanan Yüsra'nın annesi Ayşe Yıldız, kızının eğitim masraflarının karşılanması çağrısında bulundu. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, aileyle bir araya gelerek Yüsra'nın eğitim masraflarını üstleneceklerini söyledi.

 • Yeniden Refah Partisi, eski AKP milletvekillerini belediye başkan adayı olarak gösteriyor
  23 Oca Yeniden Refah Partisi, eski AKP milletvekillerini belediye başkan adayı olarak gösteriyor

  Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP'nin eski milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar'ı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi başkan adayı, Faruk Septioğlu'nu da Elazığ Belediyesi başkan adayı olarak açıkladı.

 • CHP Genel Başkanı Özel: 'CHP ayrı bir parti, DEM ayrı bir partidir'
  21 Oca CHP Genel Başkanı Özel: "CHP ayrı bir parti, DEM ayrı bir partidir"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Elazığ'da yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın milletin derdi DEM değil, zam olduğunu belirterek, CHP'nin milletin görmediği hiçbir anlaşması ve ilişkisi olmadığını vurguladı. Özel, Elazığ Belediyesi'ni kazanacaklarını ve tarih yazacaklarını söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kamer Genç'i anma törenine katıldı
  21 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kamer Genç'i anma törenine katıldı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kamer Genç'in vefatının 8. yılında düzenlenecek anma törenine katılmak üzere Elazığ'a geldi. Özel, burada yaptığı konuşmada, Kamer Genç ile olan ilişkisini ve CHP'nin dürüst, korkusuz ve ilkeli siyaset anlayışını vurguladı. Ayrıca, yerel seçimlerde Elazığ Belediyesi'ni kazanma hedeflerini paylaştı.

 • ECHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Erdoğan'ın derdi zam, milletin derdi DEM değil'
  21 Oca ECHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Erdoğan'ın derdi zam, milletin derdi DEM değil'

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Elazığ'da yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın milletin derdi olarak gösterdiği DEM'in değil, zam olduğunu belirtti. Özel, Kamer Genç'in anma programına katılmak için Tunceli'ye gideceğini söyledi ve Elazığlılardan destek istedi. Ayrıca, Elazığ Belediyesi'ni kazanacaklarını ve tarih yazacaklarını ifade etti.

 • Elazığ'da zabıta ekipleri dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi
  20 Oca Elazığ'da zabıta ekipleri dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polisle iş birliği içerisinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda, vatandaşların dini duygularını sömürerek kazanç sağlayan dilenciler yakalandı. Yakalanan dilencilerden biri esnaf dükkanına girmek istedi, diğeri ise kalp hastası olduğunu iddia etti. Duygu istismarı yapan dilenciler zabıta kontrol noktasına götürüldü.

 • Elazığ'da Zabıta Ekipleri Dilencilere Operasyon Düzenledi
  19 Oca Elazığ'da Zabıta Ekipleri Dilencilere Operasyon Düzenledi

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polis ile iş birliği yaparak vatandaşların dini duygularını sömürerek kazanç sağlayan dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında, cuma namazı öncesi cami önleri ve yoğun bölgelerde faaliyet gösteren dilenciler tek tek yakalandı ve zabıta kontrol noktasına götürüldü.

 • Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeniden aday gösterildi
  15 Oca Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeniden aday gösterildi

  Elazığ Belediye Başkanı AKP'li Şahin Şerifoğulları, 2022'de Mustafapaşa TOKİ konutları ziyaretinde bir depremzedenin duşakabinin küçük olmasını şikayet etmesi üzerine, 'Önceki evinde duşakabinin mi vardı?' diye sormuştu.

 • Elazığ'da bir kereste dükkanında çıkan yangın söndürüldü
  15 Oca Elazığ'da bir kereste dükkanında çıkan yangın söndürüldü

  Elazığ'da Salıbaba Mahallesi'nde bulunan bir kereste dükkanında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında iş yerinde hasar meydana geldi. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

 • Elazığ Belediyespor boksörü Gizem Özer Türkiye şampiyonu
  14 Oca Elazığ Belediyespor boksörü Gizem Özer Türkiye şampiyonu

  Kocaeli Darıca'da devam eden Türkiye Büyük Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Elazığ Belediyespor boksörü Gizem Özer 60 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. Elazığlı sporcu Rermziye Yenikan da 50 kiloda bronz madalya aldı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, boksörleri tebrik etti.

 • Elazığ'da park halindeki araç alev alev yandı
  14 Oca Elazığ'da park halindeki araç alev alev yandı

  Elazığ'da park halindeyken bir anda yanmaya başlayan otomobil, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülerek kontrol altına alındı. Yangın, merkeze bağlı Mustafapaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Otomobilde maddi hasar meydana geldi.

 • Elazığ'da park halindeyken yanmaya başlayan otomobil itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü
  14 Oca Elazığ'da park halindeyken yanmaya başlayan otomobil itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü

  Elazığ'ın Mustafapaşa Mahallesi'nde park halindeyken bir otomobil motor kısmından çıkan yangın sonucu yanmaya başladı. İtfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangını kontrol altına aldı ve söndürdü. Otomobilde maddi hasar meydana geldi.

 • Elazığ'da Enstrüman ve Konservatuvara Hazırlık Kursları Devam Ediyor
  12 Oca Elazığ'da Enstrüman ve Konservatuvara Hazırlık Kursları Devam Ediyor

  Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen enstrüman ve konservatuvara hazırlık kurslarına yoğun ilgi devam ediyor. Kurslarda trompet, bağlama, kanun, keman, ud, cümbüş, ritim ve klarnet gibi müzik aletlerinin eğitimi veriliyor. Ayrıca kurslarda konservatuvara hazırlık ve halk oyunları eğitimi de veriliyor. Kurslara katılmak isteyenlerin 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren başvuruda bulunabileceği belirtildi.

 • Elazığ'a yeni mahalle: Hankendi
  11 Oca Elazığ'a yeni mahalle: Hankendi

  Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hankendi'nin Elazığ'ın 43. mahallesi olarak hizmet alanına girdiğini duyurdu. Hankendi, 1971 yılında belediye statüsü almasının ardından nüfusunun düşmesiyle 2013 yılında köy statüsüne dönmüştü. İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanan Elazığ Belediye Meclisi kararıyla Hankendi, tekrar mahalle statüsü kazandı. Başkan Şerifoğulları, yeni mahallenin şehre hayırlı olmasını diledi ve bölgedeki vatandaşların belediye hizmetlerinden etkin bir şekilde yararlanacaklarını belirtti.

 • AK Parti Elazığ Milletvekilleri ve Belediye Başkanı İhlas Haber Ajansı'nı Ziyaret Etti
  10 Oca AK Parti Elazığ Milletvekilleri ve Belediye Başkanı İhlas Haber Ajansı'nı Ziyaret Etti

  AK Parti Elazığ milletvekilleri Erol Keleş ve Ejder Açıkkapı ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İhlas Haber Ajansı Elazığ Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyaret sırasında Keleş, Açıkkapı ve Şerifoğulları, Bölge Müdürü Aydın Yorat'tan çalışmaları hakkında bilgi aldı ve gazetecilerin gününü kutladı.

 • Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Havaalanında Coşkuyla Karşılandı
  09 Oca Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Havaalanında Coşkuyla Karşılandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden yola devam dediği Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, havaalanında coşku ile karşılandı. Şerifoğulları, binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen karşılama töreninde konuşma yaptı ve 31 Mart seçimlerine kadar gece gündüz çalışacaklarını vurguladı.

 • Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2023 yılında 3 bin 181 olaya müdahale etti
  08 Oca Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2023 yılında 3 bin 181 olaya müdahale etti

  Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yangın, deprem, trafik kazaları ve hayvan kurtarma gibi birçok alanda vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. 2023 yılında 3 bin 181 olaya müdahale eden itfaiye ekipleri, başarılı çalışmalarıyla dikkat çekti.

 • AK Parti'nin 26 il belediye başkan adayı belli oldu
  07 Oca AK Parti'nin 26 il belediye başkan adayı belli oldu

  İstanbul'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için aralarında İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Eskişehir'in de aralarında bulunduğu 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adayı açıklandı.

 • Elazığ İtfaiye Müdürü: Her evde yangın tüpü olmalı
  02 Oca Elazığ İtfaiye Müdürü: Her evde yangın tüpü olmalı

  Elazığ İtfaiye Müdürü İbrahim Başgün, kış aylarında karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyararak, her evde mutlaka bir yangın tüpü bulunması gerektiğini belirtti. İtfaiye Müdürlüğü ekipleri de soba ve doğalgaz kullanımının başlamasıyla birlikte karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardı. Bacaların temizlenmesi, kullanılan yakıtlara dikkat edilmesi ve her evde yangın söndürme cihazının bulunması gerektiği vurgulandı.

 • Elazığ'da Köpeği Sıkıştığı Yerden Kurtaran İtfaiye Ekipleri
  01 Oca Elazığ'da Köpeği Sıkıştığı Yerden Kurtaran İtfaiye Ekipleri

  Elazığ'ın Doğukent Mahallesi'nde bir köpek başını bahçe duvarına sıkıştırdı. Vatandaşların yardım istemesi üzerine Elazığ Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine gelerek köpeği kurtardı. Hayvan tedavi edilmek üzere veterinere götürüldü. Vatandaşlar, itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

 • Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, itfaiye personeliyle yeni yıl kutlaması yaptı
  01 Oca Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, itfaiye personeliyle yeni yıl kutlaması yaptı

  Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeni yıl dolayısıyla itfaiye personeliyle bir araya gelerek, görevi başında yeni yıla girecek olan personelle sohbet etti. Başkan Şerifoğulları, 2023 yılında yaşanan büyük afet sonrası itfaiye biriminin kahramanlık örneği sergilediğini belirterek teşekkür etti.

 • Elazığ'da odunlukta çıkan yangın kontrol altına alındı
  31 Ara Elazığ'da odunlukta çıkan yangın kontrol altına alındı

  Elazığ'ın merkeze bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi'nde henüz sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı odunlukta yangın çıktı. Yangını fark eden vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, yangını kontrol altına alarak söndürdü. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Elazığ'da bir evin bahçesindeki depoda çıkan yangın söndürüldü
  30 Ara Elazığ'da bir evin bahçesindeki depoda çıkan yangın söndürüldü

  Elazığ'ın merkezine bağlı Kızılay Mahallesi'nde bulunan bir evin bahçesindeki depoda çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

 • Elazığ'da tek katlı evde yangın çıktı
  27 Ara Elazığ'da tek katlı evde yangın çıktı

  Elazığ'ın merkeze bağlı Kuyulu köyünde Hidai Koç'a ait tek katlı evde henüz bilinmeyen bir sebepten yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülerek kontrol altına alındı. Olay sonrası ev kullanılamaz hale gelirken, yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

 • Şehit Kemal Aslan, Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı
  24 Ara Şehit Kemal Aslan, Elazığ'da son yolculuğuna uğurlandı

  Kilit bölgesinde dün üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan'ın (22) cenazesi, memleketi Elazığ'da toprağa verildi.

 • Elazığ Belediyesi Voleybol, Merinos Gençlik'i 3-0 yendi
  24 Ara Elazığ Belediyesi Voleybol, Merinos Gençlik'i 3-0 yendi

  TVF Kadınlar 2. Lig 15. Grup'un 7. Haftası'nda Elazığ Belediyesi Voleybol, Gaziantep ekibi Merinos Gençlik'i 3-0 mağlup etti. Elazığ Belediyesi Voleybol, fırtınalar estirmeye devam ediyor.

 • 6 ocağa daha ateş düştü! İşte şehitlerimizin kimlikleri
  24 Ara 6 ocağa daha ateş düştü! İşte şehitlerimizin kimlikleri

  Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu 23 Aralık'ta şehit düşen 6 askerin kimliği belli oldu.

 • Şehit babasından duygu dolu paylaşım: Oğlum şehit oldu ne mutlu bana
  23 Ara Şehit babasından duygu dolu paylaşım: Oğlum şehit oldu ne mutlu bana

  Kuzey Irak'ta Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Elazığlı Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan'ın babası Mehmet Aslan'ın paylaşımı duygulandırdı. Şehit babası paylaşımında, "Oğlum şehit oldu ne mutlu bana" ifadelerini kullandı.

 • Şehit ateşi Elazığ'a düştü
  23 Ara Şehit ateşi Elazığ'a düştü

  Pençe Kilit Harekatı Bölgesi'nde şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan'ın Elazığ'daki ailesine acı haber verildi.

 • Elazığ'da otomobil alev alev yandı
  22 Ara Elazığ'da otomobil alev alev yandı

  Elazığ'da seyir halindeyken bir anda motor kısmından yanan otomobil, alev topuna döndü. Yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü. Olayda araçta maddi hasar meydana geldi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Elazığ'da
  22 Ara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Elazığ'da

  AİLE ve Soysal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, kadın girişimcilerle bir araya geldi Açıklaması
  22 Ara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, kadın girişimcilerle bir araya geldi Açıklaması

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Kadınların çalışma hayatına daha aktif katılımı ve iş gücü piyasasının değişen dinamikleri doğrultusunda ekonomik hayatta daha fazla söz sahibi olmalarını sağlayacağız." dedi.

 • Elazığ'da Cengiz Aytmatov Millet Parkı ve Cengiz Aytmatov Anıtı açıldı
  21 Ara Elazığ'da Cengiz Aytmatov Millet Parkı ve Cengiz Aytmatov Anıtı açıldı

  Elazığ'da Cengiz Aytmatov Millet Parkı ve Cengiz Aytmatov Anıtı'nın açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

 • Elazığ'da park halindeyken traktör alev aldı
  21 Ara Elazığ'da park halindeyken traktör alev aldı

  Elazığ'da park halindeyken motor kısmından alev alan bir traktör, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın sonucunda traktörde maddi hasar meydana geldi.

 • Elazığ'da belediye otobüs durağının camları kırıldı
  20 Ara Elazığ'da belediye otobüs durağının camları kırıldı

  Elazığ'da bulunan bir belediye otobüs durağının camları kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kırıldı. Olayın gerçekleştiği gece geç saatlerde meydana geldiği tahmin ediliyor. Elazığ Belediyesi ekipleri, durakların camlarını yenilemek için çalışma başlattı.

 • Elazığ'da Cumhuriyet'in 100. yılına özel STK buluşmaları gerçekleştirildi
  20 Ara Elazığ'da Cumhuriyet'in 100. yılına özel STK buluşmaları gerçekleştirildi

  Elazığ'da Cumhuriyet'in 100. Yılında Sivil Toplum Buluşmaları Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda, STK temsilcileri sorun ve taleplerini dile getirdi. Programda konuşan yetkililer, sivil toplumun önemine vurgu yaptı.

 • Elazığ'da park halindeki otomobil alev aldı
  19 Ara Elazığ'da park halindeki otomobil alev aldı

  Elazığ-Diyarbakır karayolunda park halinde bulunan bir otomobilin motor kısmı alev aldı. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak söndürdü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, araç kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.

 • Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 11 bin 350 hayvan tedavi edildi
  18 Ara Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 11 bin 350 hayvan tedavi edildi

  Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye'nin en modern tesislerinden biri olarak hizmet veriyor. Bir yılda 11 bin 350 hayvan tedavi edilirken, 2 bin 179 hayvan da sahiplendirildi. Merkezde müşahede, poliklinik, ameliyathane, röntgen, ultrasonografi ve yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Hayvanlar, uzman hekimler tarafından 7-24 bakımları yapılarak alttan ısıtmalı odalarda yaşamlarını sürdürüyor.

 • Elazığ Belediyesi'nden Hayvan Sahiplenme Hizmeti
  17 Ara Elazığ Belediyesi'nden Hayvan Sahiplenme Hizmeti

  Elazığ Belediyesi, internet üzerinden hayvan sahiplendirmelerine başladı. Vatandaşlar, belediyenin web sayfası veya e-Devlet üzerinden hayvan sahibi olabilecek ve 3 ay boyunca ücretsiz mama desteği alabilecek.

 • Elazığ'da dilencilere yönelik operasyonda 15 kişi yakalandı
  15 Ara Elazığ'da dilencilere yönelik operasyonda 15 kişi yakalandı

  Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde dilencilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. Kavşak, cami önleri ve kalabalık caddelerde bulunan 15 dilenci yakalanarak zabıta müdürlüğüne götürüldü. Dilenciler hakkında yasal işlem uygulandı.

 • 2023 Avrupa Oyunları'nda bronz madalya kazanan milli sporcular Paris Olimpiyatları'na hazırlanıyor
  15 Ara 2023 Avrupa Oyunları'nda bronz madalya kazanan milli sporcular Paris Olimpiyatları'na hazırlanıyor

  Polonya'da düzenlenen 2023 Avrupa Oyunları'nda bronz madalya kazanan milli sporcular Elazığlı Gizem Özer ve Malatyalı Hatice Akbaş, altın madalya hedefiyle Paris Olimpiyatları'na hazırlanıyor. Özer ve Akbaş, milli takım antrenörleri eşliğinde yoğun bir antrenman programıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 • Elazığ Gastronomisi ile Engelleri Aştık
  12 Ara Elazığ Gastronomisi ile Engelleri Aştık

  Elazığ Belediyesi ve Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği tarafından hazırlanan 'Eskimeyen Elazığ Yemekleri ve Deprem Yaralarının Gastronomi ile Sarılması' Projesi kapsamında, depremzede, engelli, gazi ve huzurevi sakinleri bir araya gelerek yöresel yemeklerle buluştu. Elazığ'ın zengin mutfak kültürünün tanıtılması ve tescillenmesi amacıyla gerçekleştirilen projede binlerce kişiye ulaşıldı.

 • Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminali Tarih Sahnesinden Ayrılıyor
  12 Ara Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminali Tarih Sahnesinden Ayrılıyor

  Elazığ'da 50 yıl boyunca hizmet veren Şehirler Arası Otobüs Terminali, modernizasyon ve şehir planlaması kapsamında yeni yerinde hizmet vermeye devam edecek. Yeni terminal binası, son teknolojiyle donatılmış, geniş ve ferah iç mekanıyla modern bir deneyim sunmayı hedefliyor.

 • Elazığ Belediyesi, yangın ve deprem zararı gören ailenin evini yeniliyor
  08 Ara Elazığ Belediyesi, yangın ve deprem zararı gören ailenin evini yeniliyor

  Elazığ'da yangın ve deprem sonucu evleri zarar gören bir ailenin yardımına Elazığ Belediyesi koştu. Belediye ekipleri, evin yenilenmesi için çalışmalara başladı.

Advertisement