Elif Aybike Benli Kıck Boks Avrupa Şampiyonası'na Katılacak - Son Dakika

Elif Aybike Benli Kıck Boks Avrupa Şampiyonası'na Katılacak

11.08.2015 11:55
Elif Aybike Benli Kıck Boks Avrupa Şampiyonası'na Katılacak, System.String[]

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, daha önce kick boksta dünya şampiyonluğu bulunan milli sporcu Elif Aybike Benli’nin Avrupa Şampiyonası’ndan da madalya ile döneceğine inandığını söyledi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, daha önce kick boksta dünya şampiyonluğu bulunan milli sporcu Elif Aybike Benli'nin Avrupa Şampiyonası'ndan da madalya ile döneceğine inandığını söyledi.

Ataşbak, kick boksta ulusal ve uluslararası arenada önemli başarıları bulunan ve 23-30 Ağustos tarihleri arasında İspanya'nın San Sebastian Kenti'nde gerçekleştirilecek olan "Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonası" na katılacak milli takımda yer alacak olan Elif Aybike Benli ile Kick Boks Adana İl Temsilcisi Şehmus Baysal ve Antrenör Ahmet Alparslan Benli'yi makamında kabul ederek yarışma hakkında bilgi aldı.

Son yıllarda Adana'nın birçok branşta milli takımlara sporcu kazandırdığını anımsatan Ataşbak, konuşmasında şunlara yer verdi:

"Adana adeta spor kenti oldu. Her branşta milli takımlara sporcu kazandırdığımız gibi, ulusal ve uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapmaktayız. Bunların yanı sıra Elif Aybike Benli gibi onlarca Avrupa ve dünya şampiyonu sporcu yetiştiriyoruz. Elif Aybike Benli, spor sevdalısı bir aileden geliyor. Ağabeyleri Türkiye ve Balkan Şampiyonu Ali Göktürk Benli ve milli takım antrenörü büyük ağabeyi Ahmet Alparslan Benli, Elif'e iyi model olmuşlar. Daha önce de İtalya'nın Rimini Kenti'nde dünya şampiyonu olan Elif'in Avrupa Şampiyonası'ndan da madalya ile döneceğine inanıyorum. Bu gibi başarılı sporculara tüm olanaklarımızı seferber edeceğiz."

BAYSAL: "ELİF TÜM KADINLARA MODEL OLUYOR"-

Kick Boks Federasyonu Adana İl Temsilcisi Şehmus Baysal, Dünya Şampiyonu Elif Aybike Benli ile gurur duyduklarını, Benli'nin tüm kadınlara model olduğunu kaydetti.

İl Spor Müdürü Ataşbak'tan her konuda destek gördüklerini ve koordineli çalıştıklarını ifade eden Baysal, uyumlu çalışmanın meyvelerini aldıklarını belirterek, "Kısa zaman içinde Ramazan Çiçek ve Elif Aybike Benli gibi 2 sporcumuzun dünya şampiyonluğunu kazanmaları, bizlerin, antrenörlerimizin ve kulüplerimizin doğru yolda olduğunu kanıtlıyor. Çiçek ve Benli ile yetinmeyeceğiz. Daha fazla Avrupa ve dünya şampiyonları çıkaracağız" diye konuştu.

Antrenör Ahmet Alparslan Benli, sistemli çalışmanın meyvelerini almaya başladıklarını belirterek, sporcusu ve kardeşi Elif Aybike Benli'nin 12 Ağustos Çarşamba günü Avrupa Şampiyonası hazırlık kampı için Bolu'ya gideceğini sözlerine ekledi. - ADANA

Elif Aybike Benli Kıck Boks Avrupa Şampiyonası'na Katılacak
Elif Aybike Benli Kıck Boks Avrupa Şampiyonası'na Katılacak

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Elif Aybike Benli Kıck Boks Avrupa Şampiyonası'na Katılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji'den 11 kentimize kar yağışı uyarısı! Çığ tehlikesine dikkat Biden, ABD başkanları için açılan "POTUS" Twitter hesabından ilk mesajını paylaştı Çin'den 28 ABD'li üst düzey yetkiliye yaptırım kararı! İçlerinde Mike Pompeo'nun da adı var Son Dakika: Türkiye'de 20 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 159 kişi vefat etti, 6 bin 435 yeni vaka tespit edildi Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Son dakika: Türkiye'nin 2019 yılı vergi rekortmenleri belli oldu Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı