Eminönü'nde Mescid-i Aksa Protestosu - Son Dakika

Eminönü'nde Mescid-i Aksa Protestosu

09.11.2014 16:20
Eminönü'nde Mescid-i Aksa Protestosu, System.String[]

Eminönü'nde İsrail askerleri tarafından Mescid-i Aksa’ya yapılan baskını protesto eden bir grup, eylem yaptı.

Eminönü'nde İsrail askerleri tarafından Mescid-i Aksa’ya yapılan baskını protesto eden bir grup, eylem yaptı. Göstericiler ‘Alçak Siyonistler Mescid-i Aksa’dan defolun!’, yazılı pankart açarak ‘Aksa canımız feda olsun kanımız’ sloganları attı.

İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’ya ayakkabıları ile girerek uyguladığı şiddeti protesto eden Eğitim İlke Sen üyesi bir grup, Eminönü Meydanı’nda toplandı. ‘İsrail’in kalkanı Kürecik NATO radarı sökülsün’, ‘Yıllık 5 milyar dolarlık ticaret kesilsin’, ‘Alçak Siyonistler Mescid-i Aksa’dan defolun!’, ‘İstanbul’dan Kudüs’e direnişe bin selam’ yazılı pankart ve döviz açan grup, ‘Aksa canımız feda olsun kanımız’ sloganları attı.

Kudüs’ün tüm Müslüman ve ezilen halkların sembolü olduğunu belirten Eğitim İlke Sen üyesi Ahmet Örs, “Alçak Siyonistler Mescid-i Aksa’dan defolun.’ diyoruz. Çünkü Mescid-i Aksa’ya postalları ile girdiler. Kur'an-ı Kerim ve kutsallarımıza bir kez daha saygısızlık yaptılar. Peki bununla nasıl mücadele edeceğiz? Türkiye her geçen yıl İsrail ile ilişkilerini sürdürmekte. Yıllık 5 milyar dolar ticaret hacminden bahsediyoruz. Kürecik’teki NATO üssü de İsrail’i korumaya yöneliktir. Bu yüzden bizler somut adımlar atmalıyız.” dedi.

İsrail’in Müslümanların kutsallarını ayaklar altına alacak kadar ileriye gittiğini ifade eden Selim Sezer ise yapılan saldırının tüm insanlığa karşı yapıldığını dile getirdi.

Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Eminönü'nde Mescid-i Aksa Protestosu
Eminönü'nde Mescid-i Aksa Protestosu

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Eminönü'nde Mescid-i Aksa Protestosu - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü