Erdemli'de bin keklik doğaya salındı - Son Dakika

Erdemli'de bin keklik doğaya salındı

14.07.2019 08:49
Erdemli'de bin keklik doğaya salındı, System.String[]

Mersin'in Erdemli ilçesinde doğaya bin keklik bırakıldı.

Mersin'in Erdemli ilçesinde doğaya bin keklik bırakıldı.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Kösereli, Arslanlı, Çerçili ve Koramşalı mahallelerini kapsayan keklik salımı töreninde, doğal yaşam dengesinin sürdürülmesinin önemli olduğunu söyledi.

Söz konusu mahallelerde geçen yıl da bin kekliğin doğayla buluştuğunu kaydeden Kula, "Kınalı kekliklerin bırakıldığı bölgede Yörüklerimiz bulunmaktadır. Bölgelerinde silah sesi duyduklarında avlanmaya kesinlikle müsaade etmiyorlar." dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçe de kekliklerin, kene ile mücadeledeki önemine işaret ederek, "Geçen yıl da buraya bin adet keklik bıraktık ve artış olduğunu gözlemledik. Bu nedenle yeniden buraya keklik salımının devamını sağladık. Kekliklerin kene ile mücadelede büyük katkısından dolayı halkımızın kekliklere sahip çıkılması konusuna duyarlılığı memnuniyet verici." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından keklikler doğaya bırakıldı.

Erdemli'de bin keklik doğaya salındı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erdemli'de bin keklik doğaya salındı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Usta tiyatrocu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti Son Dakika! 29 Ekim ve 10 Kasım törenlerine saldırı hazırlığı yapan teröristler yakalandı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine 'terörist' diyen Wilders hakkında suç duyurusunda bulundu Muhtar olduğuna kimseyi inandıramayan genç, kimliğini göstermek zorunda kalıyor Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro yeni güne de rekorla başladı Ermenistan ordusunun hali içler acısı! Sahte koronavirüs raporuyla ordudan kaçıyorlar Akıllara durgunluk veren olay! 8 yaşındaki çocuk 3 kişiyi öldürdü 2 günlük bebeğini öldürdüğü ileri sürülen anne, canlı yayınında gözaltına alındı