Erdoğan'a Başbakanlık Yolunu Açan, Köyün Yolu 4 Günden Bu Yana Açılamadı - Son Dakika

Erdoğan'a Başbakanlık Yolunu Açan, Köyün Yolu 4 Günden Bu Yana Açılamadı

13.02.2012 15:04
Erdoğan'a Başbakanlık Yolunu Açan, Köyün Yolu 4 Günden Bu Yana Açılamadı

Siirt'in Pervari İlçesi'nde bağlı olan ve 2002 seçimlerinde oy kullanmayarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakanlığın yolunu açan Doğan Köyü'nün yolu kardan kapandı.

Siirt'in Pervari İlçesi'nde bağlı olan ve 2002 seçimlerinde oy kullanmayarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakanlığın yolunu açan Doğan Köyü'nün yolu kardan kapandı. Pervari'den iş makineleriyle yola çıkan ve içinde yaklaşık 50 kişinin bulunduğu araçlar, 4 günden bu yana köye ulaşamadı.

Günlerden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle 2002 seçimlerinde oy kullanmayarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakanlığın yolunu açan Pervari İlçesi'nin Doğan Köyü'nün yolu da kapandı. Pervari'ye 60 kilomere uzaklıkta bulunan ve nüfusu yaklaşık 2 bin olan Doğan Köyü'ne ulaşmak için 4 gün önce ilçe merkezinden iş makineleri eşliğinde yola çıkan aralarında yolcu taşıyan minibüslerinden bulunduğu 5 araçtaki yaklaşık 50 kişi Doğan Köyü'ne ulaşamadı. Kepçe ve kar temizleyerek açılan yolda ilerleyen araçlar, geceleri yakın köylerde geçirdikten sonra sabah yine yola koyuluyor. Aradan 4 gün geçmesine rağmen ancak yaklaşık 20 kilometre giden 5 araç, gidecekleri köylere de temel gıda ve ihtiyaç malzemeleri götürüyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Doğan Köyü grup yolu çeveresinde kar kalınlığının yer yer 5 metreyi bulduğu yol açma çalışmalarının büyük zorluklar içinde yapılıyor. Bu arada Doğan Köyü ve çevrede bulunan diğer köylere ataması yapılan öğretmenler ve daha önce burada görevli olan öğretmenler, okullara henüz gidemedi.

Siirt Özel İdare Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapanan köy yollarını çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürüyor.

SEÇİM KURULU OLUŞMAMIŞTI

Siirt 'te 3 Kasım 2002 tarihinde milletvekili seçimlerinde Siirt'in Pervari İlçesi'ne bağlı Doğan Köyü'nde sandık kurulu oluşmadığı gerekçesiyle YSK, Siirt seçimlerini iptal etmişti. Yüksek Seçim Kurulu, toplam 706 seçmenin bulunan Siirt'in Pervari İlçesi'ne bağlı Doğan Köyü'nde sandık kurulu oluşmadığı gerekçesiyle il genelinde seçimleri iptal etmesi ardından AK Parti'den Siirt Milletvekili seçilen Mervan Gül, Tayyip Erdoğan'ın milletvekilliği için istifa etmiş, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan da adaylığını koyunca seçimi kazanmıştı. - Siirt

Müküs Çayı'nda akıntıya kapılan hemşireyi arama çalışmaları 58 gündür sürüyor Müküs Çayı'nda akıntıya kapılan hemşireyi arama çalışmaları 58 gündür sürüyor Kayıp hemşireden 58 gündür haber alınamıyor Kayıp hemşireden 58 gündür haber alınamıyor Ekipler Müküs Çayı'nda akıntıya kapılan hemşireyi 'Çeme Sidan' mevkisinde arıyor Ekipler Müküs Çayı'nda akıntıya kapılan hemşireyi 'Çeme Sidan' mevkisinde arıyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erdoğan'a Başbakanlık Yolunu Açan, Köyün Yolu 4 Günden Bu Yana Açılamadı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement