Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz - Son Dakika

Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz

05.12.2020 14:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen ilk milli helikopter motorunun teslim törenine TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit'in, "Töreni sabote etmek isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz" şeklindeki serzenişi damga vurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk milli helikopter motoru TEİ-TS1400'ün teslimine ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı.

"HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ"

Erdoğan'ın konuşmasının ardından başlayan teslim töreninde ise sahnede ufak çaplı bir kriz yaşandı. TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, söz sırası kendisine geldiğinde "Töreni sabote etmek isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz" şeklinde bir sitemde bulundu.

MOTOR TEST EKİBİNİ SAHNEDE GÖRMEK İSTEDİ

Daha sonra motor test ekibini tekrar sahnede, canlı yayında görmek istediğini belirten Akşit, "Uzun yıllar boyunca gece gündüz demeden motorun çalışmasında, defalarca engelleme girişimine karşı gelip başarıya ulaşan bu ekibimizin alın terini Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAİ) bünyesine sizlerin huzurunda teslim etmekten büyük gurur duyuyorum" dedi.

BAKAN AKAR: GEÇ ONLARI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ise o anlarda mikrofondan "Oğlum geç onları" dediği duyuldu.

Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz

Son Dakika Politika Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz - Son Dakika


Son Dakika

Mesut'un imza töreninde kariyeriyle ilgili sorulan soruya verdiği cevap salondakileri coşturdu Otomobilin motoruna giren yaramaz kedi, ekipleri alarma geçirdi! Çıkması için hamsi bile ikram edildi Destekleri memnuniyetle karşılayan yeme-içme sektöründe gözler işletmelerin açılmasında Ustanın çırağını dövdüğü triger kayışı, 'silah' sayıldı! İndirimle 2 yıl hapis verildi Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti Kuyumculardan altına yatırım yapanları heyecanlandıracak tahmin: Bu yıl rekor kıracak Evdeki eşyaların yer değiştirdiğini fark eden kadın, çatısında yaşayan bir adam buldu