Ereğli'de kurban yakalama timi kuruldu - Son Dakika

Ereğli'de kurban yakalama timi kuruldu

05.07.2022 15:57
Ereğli'de kurban yakalama timi kuruldu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, veteriner hekim ve 3 personelden oluşan kurban yakalama timi kuruldu.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, veteriner hekim ve 3 personelden oluşan kurban yakalama timi kuruldu.

Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünde kurban yakalama timine, hayvana yaklaşma, uyuşturucu ile sakinleştirme ve yakalama teçhizatı kullanımı eğitimleri uygulamaları olarak verildi.

Yakalama timine bir araç tahsis edildi. Vatandaşların bayram süresince karşılaşacağı sorunlarda zabıta ekiplerine haber vermesi istendi.

Kurban kesim kursu

Ereğli Belediyesi ile Ereğli Halk Eğitim Merkezi tarafından kurban kesim kursu düzenlendi.

Belediye mezbahasında veteriner hekim Özgür Coşgun ve kesim personeli tarafından 14 kursiyere kurbanlık hayvana yaklaşma, bağlama, yatırma ve kesim teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.

Eğitimlerini tamamlayan 14 kursiyere sertifika verildi.

YORUMLAR
500
Zonguldak'ta üç evi soyan hırsızlık şüphelileri yakalandı Zonguldak'ta üç evi soyan hırsızlık şüphelileri yakalandı Zonguldak'ta yakalanan hırsızlık şüphelisi 4 kişiden biri tutuklandı Zonguldak'ta yakalanan hırsızlık şüphelisi 4 kişiden biri tutuklandı Sağlık raporu almak için gittiği hastanede kalbinde tümör olduğunu öğrendi Sağlık raporu almak için gittiği hastanede kalbinde tümör olduğunu öğrendi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ereğli'de kurban yakalama timi kuruldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement