Ergani Kaymakamı Yılmaz: "Kapalı Yerlerde Sigara İçirmeyin" - Son Dakika

Ergani Kaymakamı Yılmaz: "Kapalı Yerlerde Sigara İçirmeyin"

12.01.2012 12:20
Ergani Kaymakamı Yılmaz:

Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, kahvehane sahiplerini uyararak, "Kapalı yerlerde sigara içirmeyin" dedi.

Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz, kahvehane sahiplerini uyararak, "Kapalı yerlerde sigara içirmeyin" dedi.

Kaymakam Yılmaz, Şehit Aynur Sarı İlköğretim Okulu'nda kahvehane sahiplerine yönelik düzenlenen toplantıda, yasayla birlikte kahvehanelerde denetime başlandığını anımsattı.

Kapalı alanlarda sigara içilmemesi konusunda çıkarılan bir yönetmeliği hatırlatan Yılmaz, "İlçe sigara yasağına uyulmaması konusunda eksiklik var.Bakanlık, ilçede bir denetim yapsa ve bu yasağa uyulmadığı ortaya çıkarsa, bu sorumluluğu kabullenmek gerçekten zor. Arkadaşlar bu konu önemlidir. Bu kanunu uygulamak mecburiyetimiz var. Uygulamamak diye bir şey olamaz" dedi.

Yılmaz, konunun uzmanı olmadığını ancak Türkiye'deki hastalıkların büyük oranda sigaradan kaynaklandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Akciğer hastalıklarının baş nedeni sigaradır. Günde bir tane az içmesine neden olabiliyorsak, bu bizim için kardır, hepimize düşen bir görevdir Sağlıktaki en ciddi sorunumuz sigaraya bağlı hastalıklardır. Kapalı yerlerde sigara içilmesini önlemek gerekiyor. Bu konuda kanun çıkarılmış kapalı yerlerde sigara içilmesi yasaklanmış, buna hepimiz uyarsak bir sıkıntı olmaz. Kapalı yerlerde sigara içirmeyin. Kahvehanelere gelen gençler evlatlarımız, bizim kardeşlerimiz biz bu insanları sigaradan uzaklaştırmak zorundayız."

Yılmaz, ayrıca herkesin ilgili kanuna uyması gerektiğini vurguladı.

Kaymakam Yılmaz, her zaman vatandaşın yanında olduğunu ifade ederek, "Kamu kurumlarının halka hizmet için var olduğu bilinciyle, her türlü görüş, öneri ve sorunlarınızı şahsıma ait (kaymakam_erdincyilmaz@hotmail.com) adresine bekliyorum" dedi.

- DİYARBAKIR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ergani Kaymakamı Yılmaz: 'Kapalı Yerlerde Sigara İçirmeyin' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girmek isteyen genç, sıkıştığı yerde öldü 00:04 Arkadaşının evine havalandırma boşluğundan girmek isteyen genç, sıkıştığı yerde öldü A Spor yorumcusu Selahattin Kınalı'nın 23:45 A Spor yorumcusu Selahattin Kınalı'nın "At hırsızları" sözlerine Başakşehir'den sert tepki: Kendisine iade ediyoruz Artan vakalara dikkat çeken Bakan Koca: 1 hafta önceki temaslara dayanıyor 22:58 Artan vakalara dikkat çeken Bakan Koca: 1 hafta önceki temaslara dayanıyor
İstediği parayı vermeyen babasını, annesini ve ağabeyini tabancayla vurdu 22:31 İstediği parayı vermeyen babasını, annesini ve ağabeyini tabancayla vurdu Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı 21:53 Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü 19:12 Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü
Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı 19:07 Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır 18:01 Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır
Advertisement