Ermenistan-Azerbaycan Çatışması: 3 Asker Şehit - Son Dakika

Ermenistan-Azerbaycan Çatışması: 3 Asker Şehit

04.04.2016 09:56

Ermenistan-Azerbaycan arasında ilan edilen ateşkese karşın çatışmalar yeniden alevlendi. Ermeni güçlerinin açtığı ateş sonucu 3 Azerbaycan askeri şehit düştü.

Ermenistan- Azerbaycan cephe hattında devam eden çatışmalarda Azerbaycan ordusundan üç asker hayatını kaybetti.

"ERMENİSTAN TANSİYONU ARTIRIYOR"

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan'ın dün karşı atakları durdurma kararını açıklamasına rağmen Ermenistan'ın tansiyonu artırmaya devam ettiği belirtildi.

SİVİL YERLEŞİM BİRİMLERİNE ATEŞ AÇTI

Ermeni güçlerinin, kaybettikleri bölgeleri geri almak için cephe hattının Ağdere, Terter, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde Azerbaycan mevzilerine saldırdığı, sivil yerleşim birimlerine ateş açtığı bildirildi.

3 AZERBAYCAN ASKERİ ŞEHİT DÜŞTÜ

Açıklamada, dün gün boyu ve gece çıkan çatışmalarda Ermeni güçlerinin çok sayıda kayıp verdiği, Ermenistan askeri araçlarının imha edildiği vurgulandı. Çatışmalarda Azerbaycan ordusundan 3 askerin şehit düştüğü ifade edildi.

AZERBAYCAN, ERMENİSTAN'IN KARABAĞ'DAKİ KOMUTA MERKEZİNİ VURDU

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, işgal altındaki bölgelerde bulunan Ermenistan Silahlı Kuvvetler Komuta Merkezi'nin vurulduğunu açıkladı.

ARALARINDA GENERAL VE ALBAYLARIN DA BULUNDUĞU ÇOK SAYIDA ERMENİ ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

Yapılan nokta atışı ile Komuta Merkezi'ni vurduklarını açıklayan Azerbaycanlı yetkililer, aralarında general ve albayların da bulunduğu çok sayıda Ermeni askerinin öldürüldüğünü bildirdi. Bakanlık yapılan operasyona ilişkin görüntülerin yakın zamanda basına servis edileceğini de ifade etti.

1 NİSAN'DA OPERASYON BAŞLADI

Azerbaycan ordusu, sivillerin can güvenliğinin temin edilmesi için 1 Nisan'da operasyonlara başlamış, bazı stratejik tepeler ve yerleşim birimlerini geri almıştı. Çatışmalarda 12 Azerbaycan askeri şehit olmuş, 100'den fazla Ermenistan askeri öldürülmüştü.


YORUMLAR (46)
  • Anadolu: Ermeni biterse anadolu düzelir.Türklük kazanır orta asyadan avrupaya hükmederek dünyaya sesimizi duyururuz. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • ŞEHİDİNE SEVDALI.......: KARDEŞİN, KARDEŞİNİN YÜREK VE DOSTLUK SICAKLIĞINI, SİNELERDEKİ İMANI HİSSETTİĞİ SÜRECE GÖZLERDE VE GÖNÜLLERDE MUHABBET SEVDASINI YAŞATTIĞI SÜRECE, NASIL 1453de NASIL 1918 DE VE NASIL 650 YIL HAK VE ADALET ÇINARI ALTINDA BU MİLLET BİRLİK BARABERLİK İÇİNDE HOŞ SEDASINI YAŞATTIYSA İNŞEALLAH BUNDAN SONRADA ÖYLE YAŞATACAKTIR. BÜTÜN DUALARIMIZ, VE GÖNLÜMÜZ ŞANLI AZARBAYCANLA ŞANLI ŞEHİTLERİMİZLEDİR ALLAHIM GÜCÜNÜZÜ KUVVETİNİZİ ARTTIRSIN AZİZ KARDEŞLERİM..AMİN AMİN AMİN. .TUZAK KURUCULARIN OYUNUNU VE TUZAKLARINI BOZAN RABBİMİZE HAMD OLSUN. ALLAH CC DOST OLARAK DOSTLARINA YETER........ Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • benim adım elvan dalton: anlamadım azeriler neden şehit sayılsın onları galiba müslüman sayıyorlar onu oralarda çalışan türk işçilerine sorun da sonra şehit deyin camiler de imamlar da aynı lafı kullanıyor görmeyince olmuyor Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Türkiye ile Ermenistan arasında sınırların açılması ve hava kargo ticareti başlatılması kararları alındı Türkiye ile Ermenistan arasında sınırların açılması ve hava kargo ticareti başlatılması kararları alındı MÜSİAD Azerbaycan üyeleri 4 bin kişiye istihdam sağlıyor MÜSİAD Azerbaycan üyeleri 4 bin kişiye istihdam sağlıyor Dışişleri Bakanlığından Türkiye ve Ermenistan normalleşme sürecine ilişkin açıklama Dışişleri Bakanlığından Türkiye ve Ermenistan normalleşme sürecine ilişkin açıklama
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ermenistan-Azerbaycan Çatışması: 3 Asker Şehit - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement