Erzurum'da Mekke'nin Fethinin Yıl Dönümü Kutlandı - Son Dakika

Erzurum'da Mekke'nin Fethinin Yıl Dönümü Kutlandı

01.01.2012 03:43
Erzurum'da Mekke'nin Fethinin Yıl Dönümü Kutlandı, System.String[]

Mekke'nin fethi dolayısıyla, Erzurum'da Anadolu Gençlik Derneği'nce (AGD) kutlama programı düzenlendi.

Mekke'nin fethi dolayısıyla, Erzurum'da Anadolu Gençlik Derneği'nce (AGD) kutlama programı düzenlendi.

Palandöken ilçesi kültür merkezinde düzenlenen programda konuşan AGD Şube Başkanı Yusuf Taşdemir, bugüne kadar düzenlenen etkinliklere, yediden yetmişe her yaştan kişinin yoğun bir ilgi gösterdiğini söyledi.

Taşdemir, İslamiyet tarihinin en önemli bir anını insanlara anlatmak, onların maneviyatında güzel duyguların oluşmasını sağlamak için yapılan çalışmalarda gençlerin ön planda olmasının gurur verici olduğunu belirtti.

Mekke'nin İslam dünyasındaki yerinin kelimelerle anlatılamayacak kadar değerli olduğunu ifade eden Taşdemir, şöyle konuştu:

"Mekke'nin fetih ruhunu kuşanıp yeryüzünü yaşanabilir kılmak ve yeni bir dünya kurmak için mücadele etmek gerekir. Mekke'nin fethi bütün zulümlerin bitmesine vesile olmuştur. İnsanlık bu fetih ruhu ile kan ve göz yaşından kurtulabilir. İmanlı bir nesil yetiştirmek bizlerin tek gayesidir. Hepimizin ortak paydası, amacı, gayesi aynıdır. Bugün bizim yüreğimiz nasıl Allah aşkıyla çarpıyorsa, yarın yetiştireceğimiz nesiller de aynı olmalıdır."

Emekli öğretmen Ali Öztürk de, Mekke'nin fethinin nasıl yapıldığını, fetihte karşılaşılan olayları davetlilere anlattı.

Program daha sonra, Kur'an-ı Kerim okunması, ilahiler ve çeşitli sinevizyon gösterimlerinin ardından sona erdi.

Programı çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

- ERZURUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erzurum'da Mekke'nin Fethinin Yıl Dönümü Kutlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim