Esenler'de 8 Farklı Dilde Naatlar Okundu - Son Dakika

Esenler'de 8 Farklı Dilde Naatlar Okundu

21.11.2018 10:41
Esenler'de 8 Farklı Dilde Naatlar Okundu, System.String[]

ESENLER Belediyesi, Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği günü müjdelemesi nedeniyle 'Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi' programı gerçekleştirdi.

ESENLER Belediyesi, Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği günü müjdelemesi nedeniyle  'Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi' programı gerçekleştirdi. Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen etkinlikte 8 ülkeden gençler, kendi dillerinde okudukları naatlarla Hz. Muhammed'i (S.A.V) anlattı.

Esenler Belediyesi, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği destekleri ile Mevlid Kandili'ne özel bir etkinlik düzenledi. Bu yıl 'Diller Farklı Olsa da Gönüller Bir' sloganıyla, 4'üncü kez gerçekleştirilen programa Bosna-Hersek, Bangladeş, İran ve Mısır'ın da içinde bulunduğu 8 ülkeden öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara, "Bizim aslında edebiyatımızda vefat etmiş olanların ardından yazılan şiirlere mersiye ya da ağıt denir. Fakat Hz. Peygamberin ardından yazılanlara naat-ı şerif deniliyor. Bu da onun canlı olarak aramızda olduğunu varsaydığımızın bir göstergesi olsa gerek" ifadelerini kullandı.

Türk edebiyatında sayısız naat-ı şerif bulunduğuna dikkat çeken Kara, "Gönül coğrafyamız diye nitelendirdiğimiz İslam coğrafyasında da sayısız naat-ı şerif yazılmış. O okyanustan bir katre sunmak istedik" diye konuştu. - İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Esenler'de 8 Farklı Dilde Naatlar Okundu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım