Esgin: "Nilüfer'e Estetik Müdahaleler Yapmak İstiyoruz" - Son Dakika

Esgin: "Nilüfer'e Estetik Müdahaleler Yapmak İstiyoruz"

05.02.2014 17:04
Esgin:

AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Dr. Mustafa Esgin, Nilüfer’i estetik ve zarafetin kenti yapmak istediklerini ifade ederek, “Nilüfer’in, ilk karşılaşan kişilerin bile etkileneceği, heyecan duyacağı ve döndüğünde gülümseyerek hatıralarını anlatacağı bir yer olmasını istiyoruz” dedi.

AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Dr. Mustafa Esgin, Nilüfer'i estetik ve zarafetin kenti yapmak istediklerini ifade ederek, "Nilüfer'in, ilk karşılaşan kişilerin bile etkileneceği, heyecan duyacağı ve döndüğünde gülümseyerek hatıralarını anlatacağı bir yer olmasını istiyoruz" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında bugün NOSAB'daki Filiz Çelik fabrikasını ziyaret eden AK Parti Nilüfer Belediye Başkan adayı Dr. Mustafa Esgin, işçilerin sıkıntılarını dinledi. Fabrika sahibi Osman Çelik tarafından kapıda karşılanan Dr. Esgin, içini gezdiği fabrika çalışanlarıyla çay molası verdi. Daha iyi bir Nilüfer için destek beklediklerini ifade eden Esgin, tüm işçilerle tek tek tokalaşarak sohbet etti.

Daha sonra Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) yöneticileriyle bir araya gelen Esgin, "Biz hep söylüyoruz. Nilüfer bir çiçektir. Nilüfer, Nilüfer Hatun'dur. Nülüfer Hatun, kadındır, bir annedir. Bu anlamda zarafetin ve estetiğin kentini kurmak istiyoruz. Estetik müdahaleler yapmak istiyoruz. İlk karşılaşan kişilerin bile etkileneceği, heyecan duyacağı ve döndüğünde gülümseyerek hatıralarını anlatacağı bir kent olmasını istiyoruz. Bununla ilgili çok önemli projelerimiz var. Bu projelerimizi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

"DAHA İYİ BİR NİLÜFER HAYALİYLE YOLA ÇIKTIK"

Kasım ayında yaptırdıkları ankette Nilüfer'deki 64 mahallenin çok önemli kentsel meseleleri olduğunu gördüklerini kaydeden Esgin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Daha iyi bir Nilüfer hayaliyle ve idealiyle yola çıktık. Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun diyorum. Teşekkür ederim. Ama daha iyisini kurgulamak için de çaba göstermek gerekiyor. Bu kentle ilgili heyecanımızı her zaman korumamız gerekiyor. Bir de mahalle kültürü, vazgeçilmezimiz. Biraz biz Nilüfer'de sanki bu mahalle kültürünü kaybettik gibi. Çünkü önce insanlar, şehirleri kuruyor. Daha sonra da o şehir insanı inşa etmeye başlıyor. İmar planlarında yüzde 87 yeşil alan olarak gösterilen yerlerin yeşil alana dönüştürülmeyip mera vasfında bırakıldığını üzülerek gördük. Parkların yapılmasını da doğru bulmuyoruz. Biz parkları, yeşil alanları yaşam merkezleri olarak konumlandırıyoruz. Bu noktada bu kent yeşil bir kenttir. Yeşile en layık bölgesi de Nilüfer bölgesidir. Yeşil, estetik, zarafetin kenti Nilüfer'i kurmak için çaba sarf ediyoruz. Bizimle inşallah Nilüfer çiçek açsın istiyoruz".

Ziyaretin ardından DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Kahraman ve DOSAB SİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar, Dr. Esgin'e plaket verdi. Dr. Esgin ise, iki başkana Gölyazı'nın bir tablosu hediye ederek, tüm DOSAB yöneticileriyle birlikte objektiflere gülümsedi. - BURSA

Esgin: Nilüfer'e Estetik Müdahaleler Yapmak İstiyoruz

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Esgin: 'Nilüfer'e Estetik Müdahaleler Yapmak İstiyoruz' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Biden'ın ilk bakanı netleşti! Antony Blinken dışişleri bakanı olacak Koronavirüse yakalanan sanatçı Onur Akın, hastaneye kaldırıldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yerli aşı müjdesi: 44 gönüllüye uygulandı, ciddi bir yan etki görülmedi Tartıştığı üvey babasını öldüren 15 yaşındaki çocuğun ifadesi ortaya çıktı: Canıma tak etmişti Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Ermenistan'dan yana tavır sergileyen Macron'dan tarihi Karabağ itirafı: Azerbaycan toprağıdır Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler Türk gemisine yapılan baskınla ilgili Cihat Yaycı'dan bomba yorum: AB Zirvesi öncesi karşı koz elde etmeye kalktılar ancak başaramadılar