Eski Askerlerden AYİM'e Dilekçe - Son Dakika

Eski Askerlerden AYİM'e Dilekçe

Haksız Yere Ordudan Atıldıklarını İleri Süren Askerler Haklarının İade Edilmesi İçin Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'ne Gönderilmek Üzere Bölge İdare Mahkemesi'ne Dilekçe Verdi

Eski Askerlerden AYİM'e Dilekçe, System.String[]

Gaziantep'te Yüksek Askeri Şura kararlarıyla haksız yere ordudan atıldıklarını ileri süren askerler haklarının iade edilmesi için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'ne gönderilmek üzere Bölge İdare Mahkemesi'ne dilekçe verdi.

Bölge İdare Mahkemesi önünde basın açıklaması yapan 8 asker adına konuşan Emekli Binbaşı Sadık Paksoy, Yüksek Askeri İdari Mahkemesi'ne gönderilmek üzere Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi'ne dava dilekçesi verdiklerini belirterek, "Biz sevdiğimiz mesleğimizden niçin atıldık, silahlı kuvvetlerden neden ihraç edildik bunu merak ediyoruz.

Bunun için referandumda 'Evet' diyeceğimizi açıklamıştık. Çok şükür milletimiz çok duyarlı davranarak bu yolu açtı. Yeni anayasa değişikliğiyle YAŞ kararları yargı denetimine açılmış oldu. Biz de bu açılan kapıdan girerek haklarımızı dava etmek için buraya geldik. Buradan dilekçelerimiz, Askeri İdare Yüksek Mahkemesi'ne gönderilecek" dedi.

YAŞ kararlarıyla, idarenin eylemlerini yargı denetiminden kaçırarak, tamamen kapalı kapıların arkasında ne olduğu bilinmeden, bilgi ve belgelerle haklarında işlem yapıldığı öne süren Paksoy, "Bütün ailelerimizle birlikte çevremizle birlikte mağdur edilmiş durumdayız.

Kısmet olursa bu mağduriyetimizin giderilmesi için dava açıyoruz. Millet vazifesini yaptı. Şimdi vazife milletvekillerindedir. Milletvekilleri uyum yasalarını çalışıp çıkarmalıdır" diye konuştu.

Paksoy, 1980 ihtilalinden bugüne kadar doğrudan ve dolaylı en az 5 bin tane subay ve astsubayın ihraç edildiğini, bu sayının bir ordu olduğunu savundu.

Basın açıklamasının ardından eski askerler Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi'ne dava dilekçelerini verdi.

YORUMLAR

Son Dakika

Muharrem İnce parti kurarsa ne kadar oy alır? Ünlü anketçi rakam verdi Beyrut patlamasının ilk inceleme sonuçları belli oldu! 6 ay önceki uyarı kelime kelimesine gerçek oldu Teknoloji devi Samsung, yeni Galaxy ürünlerinin tanıtımını yaptı Parti kuracağı konuşulan İnce, Hüsamettin Cindoruk ve Mesut Yılmaz'la görüştü mü? İddialara canlı yayında yanıt verdi Dünyaca ünlü model Kate Moss, bikinili görüntülenmekten kurtulamadı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıköğretim psikolojiyle ilgili kararını açıkladı: Kapatılması daha yararlı olur Manchester City, Bournemouth'tan Nathan Ake'i 41 milyon sterline transfer etti Çin'de koronavirüsün ardından "Bunya virüs" alarmı: 7 kişi hayatını kaybetti, 60 vaka tespit edildi Bakan Koca, Konya için söylenen "Hastaneler yüzde yüz doldu" iddialarına yanıt verdi İzmir'de izinsiz yürüyüş yapmak isteyen kadınlara polis müdahale etti: 16 gözaltı Merve Boluğur, kalçasına yaptırdığı yeni dövmeyi paylaşınca beğeniler yağmur olup yağdı Ebru Şallı, tatil paylaşımlarına kötü yorum yapanlara sert çıktı: Kimseye hesap vermeyeceğim Fatih Terim'e "Futbolun mafyası sen misin?" diyen eski futbolcu, tehdit aldığını itiraf etti Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç'tan koronavirüs uyarısı: Hastaneler ve yoğun bakımlar doldu Arda Turan'dan imza sonrası ilk sözler! Profil fotoğrafını "66" ile değiştirdi