Son Dakika Haberleri: Halk Özel Harekat Otomobili, 'Evet' Rekortmeni Harran'a Hediye Edildi

Halk Özel Harekat Otomobili, 'Evet' Rekortmeni Harran'a Hediye Edildi

4 ay önce

İstanbul'da yaşayan Enes Gülaçar, fenomen hale gelen Halk Özel Harekat aracını referandumda yüzde 96.9 oranında ''evet'' oyu çıkan Harran'a hediye etmeye karar verdi.

İstanbul'da oturan Enes Gülaçar, sosyal medyada fenomen haline gelen, 15 Temmuz darbe girişimini yansıtan fotoğraflardan hazırlanan film tabakası ile kaplanan üzerine 'Halk Özel Harekat-HÖH' yazdığı 1976  Chevrolet marka otomobilini, referandumda  Türkiye rekoru kırarak yüzde 96.9 oranında rekor düzeyde 'Evet' oyu verilen  Şanlıurfa'nın  Harran İlçe belediyesine hediye etmeye karar verdi.

ARACINA 15 TEMMUZ TEMALI FİLMLER YAPIŞTIRDI

Darbe girişimini duyunca binlerce kişi gibi  Atatürk Havalimanı'na akın edenler arasında bulunan  Muhammet Enes Gülaçar, gelişmelerden etkilenerek 2003 yılında 27 bin TL ödeyerek aldığı üzerinde birçok düzenleme yaptığı 1976  Chevrolet Nova marka otomobilinde yeni düzenlemeler yapmaya karar verdi.

Gülaçar, modifikasyon yapılan işyerinde geçen yıl 40 yıllık otomobili için  Atatürk Havalimanı'na saldıran ve sivil araçları ezen tanklar, TBMM'yi bombalayan uçaklar, MİT'e saldırı,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve çağrısını duyan binlerce kişinin fotoğrafları olan çalışmayı film haline getirerek yapıştırdı.

POLİSLER TRAFİKTEN MEN ETTİ

Otomobile ''HÖH-Halk Özel Harekat' yazdığı otomobil kısa süre içerisinde sosyal medyada fenomen haline geldi. Gülaçar'ın, sürücü tarafındaki kapıya Osmanlı tuğrası, çeşitli yerlerine ''Reisin hizmetine mahsustur'' diye not yazdığı otomobili polis ekipleri tarafından trafikten yasaklandı.

Bunun üzerine bir süre  Küçükçekmece Belediyesi garajında bekletilen araç,  Küçükçekmece Belediyesi'nin ardından,  Kısıklı'da  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin yakınında sürdürülen ''Demokrasi Nöbeti'' alanına son olarak Yenikapı'ya götürüldü.

TAMAMEN YENİLENDİ

Geçen süre içerisinde modifikasyon yaptığı işyerini kapatarak Terazidere'de plastik fabrikasındaki işinin başına geçen  Muhammet Enes Gülaçar, HÖH yazılı otomobilini referandum sürecinde herhangi bir olumsuz tepki almamak için garajda beklettiklerini belirterek, şöyle dedi:

"İşadamları Adem, Harun,  Ahmet Can'ın destekleri ile aracı komple orijinal haline çevirdik.  Harran, referandum sonucunda bizi şaşırttı. Yüzde 97'lik ''Evet" oyu ile hakikaten bizi gururlandırdılar.  Harran Belediye Başkanı ( Mehmet Özyavuz) ile yaptığımız görüşme sonunda yenilediğimiz aracımızı yeniden ''Halk Özel Harekat' adı altında  Harran Belediyesi'ne hediye etmeyi, Tank Meydanı'nda sergilemeyi kendilerine önerdik.

''BELEDİYE ARACIMIZI MUHAFAZA ALTINA ALIYOR''

Öneriden mutluluk duyduklarını belirten Gülaçar. ''Hediye olarak verdiğimiz bu aracımızı resmi kanattan resmi olarak  Harran Belediyesi muhafaza altına alıyor. Başkanlık sistemi milletimize hayırlı olsun. Aracımız Haran Belediyesi'ne armağanımız olsun." dedi.

HARRAN MEYDANINDA SERGİLENECEK

Otomobilin kısa süre içerisinde  Harran'a götürüleceği ve belediye tarafından kısa süre önce yaptırılan ilçeye giriş ve çıkış yapanların görebileceği  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, tankın namlusunun önünde sağ eliyle ''Dur'' işareti yaparken görülen meydanda sergilenmesi bekleniyor.


İstanbul 5 Dakika İçinde Karanlığa Gömüldü Meteoroloji'den 5 İl İçin Şiddetli Yağış ve Sel Uyarısı
AKOM Saat Verdi! İstanbul'da Gece 3'ten Sonra Şiddetli Yağmur Geliyor