Bu fiyatı kimse beklemiyordu! 833 liralık kirayı 5 bin lira yapınca gözaltına alındı - Son Dakika

Bu fiyatı kimse beklemiyordu! 833 liralık kirayı 5 bin lira yapınca gözaltına alındı

18.03.2023 12:28

Adana'da aylık 833 lira olan evin kirasını 5 bin liraya çıkardığı ileri sürülen ev sahibi, kiracının şikayeti üzerine gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Aynur Kaya (60) bundan 4 yıl önce İsmetpaşa Mahallesinde taşındığı ve aylık 833 lira kira bedeli karşılığı oturduğu evin yıllık sözleşmesinin bittiğini, ev sahibinin aylık kirayı 5 bin liraya çıkardığını, ayrıca evden çıkmadığı için ev sahibinin elektrik ve suyu kapattırdığını öne sürerek polise şikayetçi oldu.

DEVLETİN VERDİĞİ MAAŞLA GEÇİNİYOR

Ayrıca Kaya, eşinin kendisini 20 yıl önce terk ettiğini, evde yatağa mahkum annesi ve kız kardeşiyle yaşadığını devletin verdiği aylık 6 bin lira yardım maaşıyla geçimini sağladığını yıllık 60 bin lira olan kirayı ödeyemeyeceğini söyledi.

EV SAHİBİ GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine polis harekete geçerek ev sahibi Emin Ç.'yi (37) gözaltına aldı. Ev sahibinin emniyetteki ifadesinde elektrik ve suyu kapattırmadığını, iki saatinde arızalandığını, Aynur Kaya'yı da 4 yıldır idare ettiğini yüksek kira bedeli de istemediğini söylediği öne sürüldü.

833 liralık kirayı 5 bin liraya çıkartan ev sahibi gözaltına alındı

İDDİALARI KABUL ETMEDİ

Ev sahibi ifadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine getirildi. Burada basın mensuplarının sorusu üzerine yapılan haberin yalan olduğunu haksız yere gözaltına alındığını söyledi. Ev sahibi daha sonra adliyeye götürüldü.

BAKAN SOYLU "BAŞVURMALARINI İSTİYORUZ" DEMİŞTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde fahiş kira artışlarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Fahiş kira artışları deprem bölgesinin, deprem kadar acıtıcı bir gerçeğidir. Bu bizi üzmektedir. Elbette devlet olarak gereğini yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızın, karakollardan, 112'ye kadar, savcılıklarımızdan her türlü kamuda başvurulabilecek noktaya kadar başvurmalarını istiyoruz" demişti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (17)
  • Sedat Kolsuz: Hükümet her şeye yüzde yüz yapsın ses yok bir simit bir liradan beş lira bir çay bir liradan beş lira devlet nere de araba sigortası dörtyüz den üç bin lira su elektrik zamları et yetmiş liradan ikiyüz liraya çıkınca devlet nerede Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • Ihsan Bulut: Ben hiç bir zaman anlamadim bir ton para ver ev al kiracı otursun 1 ev sana yeter git bı iş yap. Bence bir kişinin 2 den fazla evi olmaması lazım. Almancı dayı ya para değil 20 tane evi var tabi kira yükselecek. Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
  • sahin ozdemir: Evet devlet bize bunları bildirin demisti haklısın ama bakalım ön kapıdan alıp arka kapıdan ceza vermeden cikartcaklarmi vicdansızlık gercektende.. Cevap Yaz 46 15 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Adana Kozan'da bir şahsın cesedi bulundu Adana Kozan'da bir şahsın cesedi bulundu Valilikten emniyet müdürüne dayak iddiasına açıklama Valilikten emniyet müdürüne dayak iddiasına açıklama Tarihi kalenin surunun yakınında erkek cesedi bulundu Tarihi kalenin surunun yakınında erkek cesedi bulundu

Son Dakika 3. Sayfa Bu fiyatı kimse beklemiyordu! 833 liralık kirayı 5 bin lira yapınca gözaltına alındı - Son Dakika


Advertisement