Seçil Erzan vurgun için Hakan Ateş'in adını kullanmış! Binlerce dolarını kaptıran Nur Erkasap konuştu - Son Dakika
Güncel

Seçil Erzan vurgun için Hakan Ateş'in adını kullanmış! Binlerce dolarını kaptıran Nur Erkasap konuştu

Fon dolandırıcılığında Seçil Erzan'a 450 bin dolar veren Fatih Terim'in yardımcısı Müfit Erkasap'ın eşi Nur Erkasap açıklamalarda bulundu. Erkasap, Seçil Erzan'ın kendisini Hakan Ateş'in adını kullanarak ikna ettiğini söyledi.

05.12.2023 10:33  Güncelleme: 11:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Fon dolandırıcılığında Seçil Erzan'a 450 bin dolar veren Fatih Terim'in yardımcısı Müfit Erkasap'ın eşi Nur Erkasap açıklamalarda bulundu. Erkasap, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'in adının kullanılarak fona katılmaya ikna edildiğini belirtirken, dolandırıldığını Erzan'ın telefonunun kapalı olduğu gün anladığını belirtti. Erkasap, dolandırıldığını anladıktan sonra yaşadığı hayal kırıklığından da bahsederken, muhatap aldığı kişinin banka müdürü olması sebebiyle güven duyduğunu ve bütün birikimlerini bankada tek seferde elden teslim ettiğini söyledi.

"'HAKAN ATEŞ AKRABALARINA BİR SÜRÜ PARA KAZANDIRDI' DEDİ"

Erzan'la tanıştıktan 2-3 ay sonra söz konusu fondan haberdar olduğunu ve parayı verdiğini dile getiren Erkasap, Erzan'ın kendisini fona Hakan Ateş'in ismini vererek ikna ettiğini öne sürdü. Erkasap, "Ben o dönemde bayağı bir moral açısından kötüydüm. Yani hem sağlık sorunları vardı, hem maddi anlamda sıkıntılar vardı. İki ev var kızımın evi ve benim evim. Yani iki evin de geleceği söz konusu. Öylelikle kendisi de benim durumumu bildiği için, çok da duygusalım zaten, kendisi de hep böyle anlatıyordu bana. İşte ben de babamı kaybettim annem yatalak filan diye böyle konular olunca ister istemez daha samimi bir ortam oluyor yani iki kadın arasında. Onun üzerine 'Nur abla, biliyorum senin neler yaşadığını. Bak böyle böyle yani 'Hakan Ateş'in de içinde olduğu başında olduğu bir fon var. Bu özel müşterilere yapılan bir işlem. Hem paranı burada değerlendirirsin hem de rahat edersin' dedi. Ben zaten hani finans ya da bankadan bankacılıktan anlayan biri değilim. ve öyle bir güven ortamı yaratıyor ki size o ne derse inanıyorsun. Yani ben de onun üzerine tamam dedim. Hatta anlattı ne olduğunu, bak dedi işte bundan çoğu kişi para kazandı, kazanıyor. Hakan Ateş akrabalarına bir sürü para kazandırdı. Bunları anlatınca bir de o kadar normal bahsetti ki, 'bu özel bir işlem gel' dedi, 'sende rahat et' dedi. Ben de onun üzerine paramı kendisine bankada teslim ettim. Ben tek seferde verdim" ifadelerini kullandı.

"SEÇİL ERZAN'LA BANKADA TANIŞTIM"

Erkasap, Seçil Erzan'ın kendilerine ait hesap hareketlerini gördüğünü ve bu nedenle bankaya her gittiğinde Erzan'ın ısrarlı tanışma talebiyle karşılaştığını belirterek, "Aslında şöyle, ben Seçil Erzan bizi seçti diyeyim. Çünkü onu ilk başta zaten tanımıyordum biz kulüp olarak DenizBank'la çalışıyorduk. İşte maaşlar filan her şey bankaya yatıyordu. Zaten ben o sebeple bankaya gidip gelmeye başladım. Florya şubesine. Normalde orada çalışan kişilerle muhatapken kendisi yanıma yaklaştı işte 'hoş geldiniz, nasılsınız, iyi misiniz, gelin bir kahve içelim, mutlaka bir kahve içelim' diye. Bizim tanışıklığımız öyle başladı. Yani herkes gibi tüm Galatasaray camiası gibi benim de öyle başladı tanışıklığım" dedi.

"VOLKAN'IN PARASINI TARAFLARIN İSTEĞİ ÜZERİNE GÖTÜRDÜM"

Fatih Terim'in damadı Volkan Bahçekapılı'nın hesabına gönderdiği 1 milyon doları Seçil Erzan'a götürmesiyle ilgili soruları da yanıtlayan Erkasap, Terim ailesiyle uzun süredir yakın olduklarını, aralarında para alışverişinin lafı olmadığını, Volkan Bahçekapılı'nın ricası üzerine parayı götürdüğünü belirtti. Erkasap, "Bir kere şunu anlamak lazım. Ben Terim ailesine en yakın olan kişiyim. 40 senedir biz artık ailenin ötesindeyiz. Yani biz de para alışverişi, o gelmiş bu gitmiş zaten çok normal. Bana Volkan dese ki 'Abla şu kadarını götür bankaya teslim et' ben zaten bir şey sormam. Zaten Seçil'e de öyle bir güveniyorsun ki aklımın köşesinden zaten farklı bir şey geçmez. Budur yani" diye konuştu.

"DOLANDIRILDIĞIMI SEÇİL TELEFONUNU KAPATIP ORTADAN KAYBOLUNCA ANLADIM"

Dolandırıldığını Seçil Erzan'ın telefonunu kapatıp ortadan kaybolunca anladığını ve hala inanmakta zorluk çektiğine de değinen Erkasap, Erzan'ın kendisine fonu anlatırken Fatih Terim'den asla bahsetmediğini kaydetti. Erkasap, "Olay ne zaman öğrendim biliyor musunuz? Telefonunu kapattığı gün, ortadan kayboldu o gün öğrendim ben. Bana Fatih Terim'den hiç bahsetmedi. Zaten Fatih hocadan bana bahsedemez yani bana bahsettiği zaman bilir ki ben hemen Fatih ağabeye soracağım böyle bir şey var mı diye. O yüzden bana böyle bir şeyden asla bahsetmedi. Ben inanamadım, o kadar çok güveniyordum ki, öyle bir güven size veriyor ki bir şey sorgulamıyorsunuz. Arkasını düşünmüyorsunuz. İnanamadım ben günlerce inanamadım. Zaten ben bir senedir bu olayın içindeyim. Ondan önce hiçbir şey bilmiyordum" dedi.

"BİZ MAĞDURKEN BANKA MAĞDUR KONUMUNA SOKULUYOR"

Erkasap, Seçil Erzan'a para verdikten sonra Erzan'ın kendisine bilgisayar ekranından evrak gösterdiğini ayrıca yatırdığı parayla ilgili de antetli kağıt şeklinde makbuz aldıklarını da belirtti. Öte yandan kendisiyle ilgili bazı medya kuruluşlarında yapılan haberlerle ilgili de konuşan Erkasap, "Evrak verdi. Ama sonradan öğreniyoruz ki bana bilgisayarından da gösteriyordu 'Nur abla işte müşteri numarası bu' diyordu. Ama bilmiyorum ki her şey kendi düzenlediği bir komploymuş. Öyle ki şimdi biz mağdurken yer değişti. Yani banka mağdur oldu, biz suçlu konumuna sokuluyormuşuz gibi geldi. Ben merak ediyorum, benim hakkımda konuşulanları benim hakkımda sormadan konuşanları... Sormak istiyorum. Siz benim hayatımı biliyor musunuz? Benim yaşantımı biliyor musunuz da bunları konuşabiliyorsunuz. Gelip bana sordunuz mu böyle bir şey var mı yok mu? Bakın sizle oturdum şimdi ben. Siz soruyorsunuz ben de cevap veriyorum. Benim yaşantımı da görüyorsunuz. Bu insanları gerçekten anlayamıyorum. Bana sorun yani bana sormadan bilmeden Nur Erkasap onu yapmış yok bunu yapmış... Keşke bana sorsalardı onu çok isterdim" ifadelerini kullandı. Nur Erkasap'ın devam eden soruşturma kapsamında mağdur olarak ifade verdiği ve Seçil Erzan'dan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Seçil Erzan vurgun için Hakan Ateş\'in adını kullanmış! Binlerce dolarını kaptıran Nur Erkasap konuştu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Seçil Erzan vurgun için Hakan Ateş'in adını kullanmış! Binlerce dolarını kaptıran Nur Erkasap konuştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Develi Belediyespor, Galatasaray'a 3-0 mağlup oldu
  09:27 Develi Belediyespor, Galatasaray'a 3-0 mağlup oldu

  Develi Belediyespor, AXA Sigorta Efeler Ligi 22. haftasında Galatasaray'a konuk oldu ve 3-0 mağlup oldu.

 • Yeniden Refah Partisi İstanbul'da seçimlere katılacak adaylarını tanıttı
  09:27 Yeniden Refah Partisi İstanbul'da seçimlere katılacak adaylarını tanıttı

  Yeniden Refah Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Parti lideri Fatih Erbakan, ahlaklı belediyecilik dönemini başlatacaklarını ve üye sayılarının 500 bini geçeceğini belirtti. Adaylar da tanıtıldı.

 • Kars'ta Jandarma Ekipleri Yol Kontrolü ve Asayiş Uygulamalarını Sürdürüyor
  09:26 Kars'ta Jandarma Ekipleri Yol Kontrolü ve Asayiş Uygulamalarını Sürdürüyor

  Kars İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yol kontrolü ve asayiş uygulamalarında 208 bin 370 kişinin GBT sorgulaması yapıldı. Aranan 367 kişi yakalanırken, 24'ü tutuklandı. Ayrıca, 79 bin 659 araç sorgulandı ve 15 araç yakalandı. Uygulamaların devam edeceği bildirildi.

 • İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti
  09:25 İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Doğu Kışla Kapalı Pazar alanında esnafı ziyaret ederek, pazarcı esnafının sorunlarını çözmek için çalıştıklarını ifade etti.

 • İstanbul'da Off-Road Tutkunları Yarışarak Hünerlerini Sergiledi
  09:23 İstanbul'da Off-Road Tutkunları Yarışarak Hünerlerini Sergiledi

  Türkiye'nin birçok noktasından yola çıkarak İstanbul'da bir araya gelen off-road tutkunları yarışarak hünerlerini sergiledi. Ekstrem sporseverlerin buluştuğu etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Oluşturulan parkur ve şoförlerin yaşadığı zorluklar dron ile görüntülendi. Off-road etkinliğine katılan pilotlar, organizasyonun güzelliğini ve stres atma imkanını vurguladılar.

 • Spil Milli Parkı'na ziyaretçi akını
  09:16 Spil Milli Parkı'na ziyaretçi akını

  Spil Dağı Milli Parkı tarafından tabiat turizm kapsamında Turgutlu ilçesinden 400 kişilik öğrenci grubu milli parktaki yaşamı yerinde görme fırsatı buldu. Milli parkın fauna ve florası tanıtıldı. Öğrencilere tabiatı koruma eğitimi verildi ve çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştirildi. Öğrencilerin hayatları boyunca unutamayacakları hatıralar toplandı.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi
  09:15 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün, Demirci ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ergün, Menderes Bulvarı'nda esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti, Demirci Tarım Ürünleri Merkezi'nde 400 ton gübre dağıtımı gerçekleştirdi. AK Parti, MHP ve Ülkü Ocakları ilçe başkanlıklarını ziyaret ettikten sonra Atıf Akın Caddesi'nde pazar esnafıyla buluşan Ergün, çocuklara hediyeler vererek Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi'nde çalışmalarını ve projelerini anlattı.

 • Çayırova Belediyesi Ramazan Ayına Doğru Programı Düzenledi
  09:13 Çayırova Belediyesi Ramazan Ayına Doğru Programı Düzenledi

  Çayırova Belediyesi'nin düzenlediği 'Ramazan Ayına Doğru' programları kapsamında Necmettin Nursaçan ve Şair Mustafa Aygül, vatandaşlar ile bir araya geldi. Programda konuşan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, belediyenin gönül belediyeciliği çalışmalarını anlattı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz'
  09:00 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz'

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Soma'da vatandaşlarla buluştuğu mitingde, Türkiye'yi sevenlerden oy istediklerini belirtti. Özel'in bedelli askerlik yapanlara yönelik sözleri tepki çekerken, Özel, bu çıkışıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğullarını kastettiğini söyledi.


Advertisement