Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti - Son Dakika

Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti

05.01.2012 15:38
Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti, System.String[]

Ünlü piyanist-besteci Fazıl Say, son çalışmalarını içeren ses ve görüntü kayıtlarını İzmir'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) gerçekleştirdi.

Ünlü piyanist-besteci Fazıl Say, son çalışmalarını içeren ses ve görüntü kayıtlarını İzmir'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve mükemmel akustiği, üstün teknik özellikleri ile ünlenen konser salonunda iki günlük kayıt çalışması yapan ünlü piyanist, sonuçlardan oldukça memnun kaldı. Say'a bu kayıtlarında ünlü sanatçı Patricia Kopatchinskaja da kemanıyla eşlik etti.Yeni kayıtlarında Say'a eşlik eden dünyaca ünlü tonmaister Jean Martial Golaz, AASSM'ye olan hayranlığını, "İzmir'e gelirken bu kadar iyi bir akustik ile karşılaşacağımı bilmiyordum. Burası gerçekten harika" sözleriyle dile getirdi. Meslekleri gereği kendilerine "ses mühendisi" de denilen ünlü tonmaister Golaz, "Öncelikle böyle bir salonda bu imkan sağlandığı için teşekkür ediyoruz. Fazıl Bey de sonuçlardan çok memnun kaldı. İleride farklı tarzlarda oda müziği ve farklı parçalardan oluşan repertuarda da böyle bir çalışmayı tekrarlamayı umut ediyoruz. Burada yapmış olduğumuz çalışmalar birkaç farklı amaçla kullanılacak; hem görüntü hem ses kaydı alıyoruz. Birkaç farklı orjin olarak önümüzdeki günlerde Fazıl Say ve Patricia Kopatchinskaja'yı sevenleriyle buluşturmayı düşünüyoruz. Henüz formatı fokuslanmış değil. Onu daha sonra sanatseverlerle paylaşacağız" diye konuştu.

Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti
Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti
Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi