Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti - Son Dakika

Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti

9 yıl önce

Ünlü piyanist-besteci Fazıl Say, son çalışmalarını içeren ses ve görüntü kayıtlarını İzmir'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) gerçekleştirdi.

Fazıl Say, Son Albümü İçin Aassm'ni Seçti, System.String[]

Ünlü piyanist-besteci Fazıl Say, son çalışmalarını içeren ses ve görüntü kayıtlarını İzmir'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve mükemmel akustiği, üstün teknik özellikleri ile ünlenen konser salonunda iki günlük kayıt çalışması yapan ünlü piyanist, sonuçlardan oldukça memnun kaldı. Say'a bu kayıtlarında ünlü sanatçı Patricia Kopatchinskaja da kemanıyla eşlik etti.Yeni kayıtlarında Say'a eşlik eden dünyaca ünlü tonmaister Jean Martial Golaz, AASSM'ye olan hayranlığını, "İzmir'e gelirken bu kadar iyi bir akustik ile karşılaşacağımı bilmiyordum. Burası gerçekten harika" sözleriyle dile getirdi. Meslekleri gereği kendilerine "ses mühendisi" de denilen ünlü tonmaister Golaz, "Öncelikle böyle bir salonda bu imkan sağlandığı için teşekkür ediyoruz. Fazıl Bey de sonuçlardan çok memnun kaldı. İleride farklı tarzlarda oda müziği ve farklı parçalardan oluşan repertuarda da böyle bir çalışmayı tekrarlamayı umut ediyoruz. Burada yapmış olduğumuz çalışmalar birkaç farklı amaçla kullanılacak; hem görüntü hem ses kaydı alıyoruz. Birkaç farklı orjin olarak önümüzdeki günlerde Fazıl Say ve Patricia Kopatchinskaja'yı sevenleriyle buluşturmayı düşünüyoruz. Henüz formatı fokuslanmış değil. Onu daha sonra sanatseverlerle paylaşacağız" diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 05.01.2012 03:38 Kaynak: DHASon Dakika

Zonguldak, Kastamonu, Ordu, Kütahya, Eskişehir ve Hatay'da koronavirüs alarmı verildi
Yuvada çalışan kadın, istismar ettiği 13 yaşındaki çocuktan bebek dünyaya getirdi İmamoğlu, Erbakan'ın ölüm yıl dönümü için paylaştığı fotoğraf ve mesajla iktidara gönderme yaptı