Son Dakika Haberleri: Fed'in Faiz Kararına Bakan Albayrak'tan İlk Yorum: Elinde Döviz Olan 'Eyvah Eyvah' Diyor

Fed'in Faiz Kararına Bakan Albayrak'tan İlk Yorum: Elinde Döviz Olan 'Eyvah Eyvah' Diyor

2 ay önce

Fed'in faiz sabit tutmasına ilişkin konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Fed kararları sonrası elinde döviz olan 'Eyvah eyvah' diyor" dedi.

Amerikan Merkez Bankası (Fed) yaptığı açıklamada faizlerde değişiklik yapmadığını duyurdu. Fed'in faiz kararınına ilişkin konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Fed kararları sonrası elinde döviz olan 'Eyvah eyvah' diyor olabilir" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) tarafından düzenlenen Otomotiv Kongresi'nde konuştu. Bakan Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

EKONOMİDEKİ TOPARLANMA

"Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi her geçen gün kendini geliştirerek yoluna devam ediyor. Ekonomimiz bir toparlanma ve dengelenme dönemine girdi tüm ekonomik göstergeler bunu gösteriyor."

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

FED'İN FAİZ KARARI

"Fed kararları sonrası elinde döviz olan 'eyvah eyvah' diyor olabilir. 2015 te Rusya'nın maruz kaldığı döviz atağı 3 yılda atlatıldı, biz bunu daha kısa sürede atlattık."

NE OLMUŞTU?

Fed, politika faizini beklentilere paralel olarak yüzde 2.25-2.50 arasında sabit tutmuştu. Fed'in Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı sonucunda 2019'da faiz artışı beklenmediğini duyurmuştu.

FED Faiz Kararını Açıkladı! İşte Doların İlk Tepkisi

Haber Yayın Tarihi : 21.03.2019 01:03 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı İBB'nin Sitesinde Dikkat Çeken Atatürk Detayı