Fedakar Dede Beyin Kanaması Geçirdi - Son Dakika
Güncel

Fedakar Dede Beyin Kanaması Geçirdi

Fedakar Dede Beyin Kanaması Geçirdi

Hüseyin Eşsiz, doğuştan yürüme engelli torununa akülü araba alabilmek için mavi kapak toplarken beyin kanaması geçirdi.

04.01.2012 10:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne bağlı Bozyurt Köyü'nde yaşayan 64 yaşındaki emekli Hüseyin Eşsiz, doğuştan yürüme engelli olan torunu Burcu Akbolca'ya (8) akülü araba alabilmek için mavi kapak toplarken beyin kanaması ve kısmi felç geçirdi. Nazilli Devlet Hastanesi Nöroloji Servisi'nde tedavi altına alınan ve durumu iyiye giden Hüseyin Eşsiz, 'Torunlarımı, onlarla vakit geçirmeyi çok özledim. Hastaneden çıkar çıkmaz onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğim' dedi.

ETİBANK'tan emekli olan ve biri kız iki çocuk sahibi Hüseyin Eşsiz'in, 24 Şubat 2004 tarihinde ikiz torunları dünyaya geldi. Eşsiz'in bu mutluluğu torunlarından birinin özürlü doğduğu haberi ile kısa sürdü. Eşsiz, merkezi sinir sistemi hastalıklarından 'Meningomiyelosel' hastası olarak dünyaya gelen Burcu Akbolca ve ikizi Açelya'yı üzerlerine titreyerek büyüttü ve onlar için her türlü fedakarlığı göze aldı. Hüseyin Eşsiz, yürüme engelli torunu Burcu Akbolca'ya akülü araba almak için mavi kapak toplamaya başladı, hem kendisini hem de çevresini seferber etti. 160 kilograma yakın mavi kapak toplayan fedakar dede, yaşadığı strese daha fazla dayanamayarak evinin önünde beyin kanaması ve felç geçirerek Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İki gün yoğun bakım ünitesinde yatan Hüseyin Eşsiz daha sonra hastanenin Nöroloji Servisi'ne yatırıldı. Gerekli müdahale yapılan Eşsiz'in sağlık durumu iyiye gidiyor ve fedakar dede, torunlarına kavuşmak için gün sayıyor.

OKULUN ÖNÜNDE NÖBET TUTUYOR

Torunların birbirinden ayırt etmeden canı gibi sevdiğini kaydeden Eşsiz, '24 Şubat 2004 tarihinde dünyaya geldiler. O tarihten bu yana torunlarıma gözüm gibi bakıyorum. Ama Burcu'nun özel bakıma ihtiyacı var. Bedensel özürlü ve sonda kullanıyor. Annesi çalıştığı için okula götürüp, getiriyorum. Okulun önünde bekliyorum. Tuvaleti geldiği anda eve götürüyor, ihtiyacını giderdikten sonra tekrar sınıfına teslim ediyorum. Devamlı başında bekliyorum. Araba tutuyorum. Aydın'a tedaviye götürüyorum. Torunumun normal tekerlekli sandalyesi var. Ama akülü olursa hem bizim için hem de torunum için çok iyi olacak' dedi.

TORUNLARINI ÇOK ÖZLEDİ

Kızı Firdevs Akbolca'ın boşanma aşamasında olduğunu ve asgari ücretli olarak çalıştığı için çocuklarına fazla vakit ayıramadığını kaydeden Eşsiz, 'Kızım çalışmak zorunda kaldığı için torunlarımıza bizim sahip çıkmamız gerekiyor. Gündüzleri ben ve eşim, akşamları da kızım ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Son zamanlarda torunum Burcu'nun yaşadığı sıkıntıları içime attım. Geçtiğimiz hafta birden fenalaştım. 2 gün yoğun bakımda kalmışım. Şimdi durumum daha iyiye gidiyor. Torunlarımı, onlarla vakit geçirmeyi çok özledim. Hastaneden çıkar çıkmaz onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğim' diye konuştu.

'ÖZELLİKLE BURCU'

Anneanne Türkan Eşsiz (59) ise eşi Hüseyin Eşsiz'in torunlarına aşırı düşkün olduğuna dikkat çekerek, 'Eşim özellikle Burcu'yu üzerine titreyerek büyüttü. Zaman zaman benim bile dokunmama izin vermiyordu. Yağmur çamur dinlemeden her sabah okuluna teslim eder, sınıfın önünde nöbet bekler' şeklinde konuştu.

BURCU, AKÜLÜ ARABA ALMAK İÇİN RAPOR BEKLİYOR

Annesi Firdevs Akbolca ve ikiz kardeşi Açelya ile birlikte akülü araba kullanabilir raporu almak için Nazilli Devlet Hastanesi'ne giden Burcu Akbolca ise, dedesi Hüseyin Eşsiz'i çok özlediğini belirterek, 'Dedem benim her şeyim. Onu hastanede ziyaret etmek istedim. Ancak mikrop kapabilme ihtimalim olduğu için ziyaretime izin verilmedi. Dedemin hastaneden çıkmasını dört gözle bekliyorum. Dedem iyileşip evimize gelsin, hiç sözünden çıkmayacağım' ifadelerini kullandı.

AKÜLÜ ARABA ALMAK İÇİN SEFERBER OLDU

İkiz çocuklarının dünyaya gelmesinden sonra babası Hüseyin Eşsiz'in kendisine her türlü katkıyı sağladığına dikkat çeken anne Firdevs Akbolca ise, 'Kızım Burcu doğduğunda belinde açıklık teşhisi konULdu. Doğar doğmaz 2 ameliyat geçirdi. Daha sonra fizik tedavi uygulanmaya başladı. 2005 yılında bir ameliyat daha geçirdi. Tedavilerimiz devam ediyor. Her şeyimize babam koşuyor. Babamın hakkını ödeyemem. En son olarak Burcu'ya akülü araba temin edebilmek için seferberlik ilan etti. Eş, dost ve akrabalarımızdan da yardım talebinde bulundu. Ancak yaşadığı strese dayanamayarak beyin kanaması ve felç geçirdi. Ben iş yerimden ücretsiz izin alarak kızıma akülü araba temin etmek için çaba gösteriyorum. Nazilli Devlet Hastanesi'ne heyet raporu almaya geldik. Umarım kızımın en kısa sürede akülü arabası olur' dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fedakar Dede Beyin Kanaması Geçirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement