Fenerbahçe, İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu reddedilen Trabzonspor'dan 137 bin TL tazminat alacak - Son Dakika

Fenerbahçe, İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu reddedilen Trabzonspor'dan 137 bin TL tazminat alacak

27.08.2020 17:28

Fenerbahçe, Trabzonspor'un 2010/11 şampiyonluğu için İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itirazın başvurusunun reddedilmesi nedeniyle bordo mavili ekipten 137 bin TL tazminat alacak.

Fenerbahçe ve Trabzon spor arasındaki 2010/11 şampiyonluğu konusunda sıcak bir gelişme yaşandı. Spor Tahkim Mahkemesi'nin ardından İsviçre Federal Mahkemesi de Trabzonspor'un itiraz başvurusunu reddetti. Sarı lacivertliler, bu gelişmeyle birlikte bir resmi açıklama yayınladı ve bordo mavili ekipten 17 bin İsviçre frangı, yaklaşık 137 bin TL, tazminat alacağını duyurdu.

Resmi sitedeki açıklamada "Trabzonspor tarafından ileri sürülen tüm gerekçeler reddedilmiş ve Trabzonspor tarafından Kulübümüze 17.000.-CHF tutarında tazminat ödenmesine karar verilmiştir. Bu sonuçla Fenerbahçemizin alın teri ile kazandığı 2010-2011 sezonu şampiyonluğu bir kez daha' tescillenmiştir" ifadeleri yer aldı.

5 HAKİM İNCELEDİ

Fenerbahçe, dosyanın detaylarına da değinerek davanın 5 hakim ile incelendiğini ifade etti. Sarı lacivertlilerin açıklaması şu şekilde devam etti:

FETÖ kumpası olduğu tüm netliğiyle ortaya çıkan 'Futbolda Sözde Şike Davası' ile ilgili Trabzonspor Kulübü'nün, Temmuz 2017'de FIFA nezdinde başlatmış olduğu, verilen karar üzerine Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşıdığı ve 30.07.2019 tarihinde CAS'ın da yapılan başvuruyu reddetmesi ile Trabzonspor'un bu kez İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu, reddedilmiştir. İsviçre Federal Mahkemesi, büyük önem vererek bu dosyayı ele almış ve normal şartlar altında 3 hakim ile karar vermekte iken bu davada ileri sürülen argümanlar hakkında 5 hakim ile inceleme yaparak karar vermiştir. Yine bu dava geçtiğimiz sene nihayete eren ve spor camiasında Pechstein & Mutu davası olarak bilinen bir diğer önemli dava sonrasında, İsviçre Federal Mahkemesi tarafından bir CAS yargılamasına ilişkin adil yargılanma hakkı bakımından inceleme yapılan ilk dava olmuştur.

Fenerbahçe, İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu reddedilen Trabzonspor'dan 137 bin TL tazminat alacak
Fenerbahçe, İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu reddedilen Trabzonspor'dan 137 bin TL tazminat alacak

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Spor Fenerbahçe, İsviçre Federal Mahkemesi'ne yaptığı itiraz başvurusu reddedilen Trabzonspor'dan 137 bin TL tazminat alacak - Son Dakika Spor


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Rıdvan Dilmen'den Burak Yılmaz'ın Mesut Özil'le ilgili sözlerine tepki Hulk, Beşiktaşlı Josef de Souza'ın paylaşımını beğendi Hastalığı nedeniyle rol aldığı diziden ayrılan Neslihan Atagül sessizliğini bozdu Araç sahipleri dikkat! Trafik sigortası fiyatları değişti, işte il il yeni tarife Son dakika! Yolda yaralı bulunan çocuğun götürdüğü evde, biri hamile olmak üzere 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı Çekte bankanın ödemekle sorumlu olduğu miktar 2 bin 670 liraya çıkarıldı Ankara-Sivas arasını 2 saate düşürecek YHT projesinde performans testleri başladı Restoran ve kafeler açılacak mı? Milyonların gözünün çevrildiği Kabine toplantısı perşembe günü yapılacak