Fetö Sanığı Eski Hakime 2 Yıl 1 Ay Hapis Cezası Verildi - Son Dakika

Fetö Sanığı Eski Hakime 2 Yıl 1 Ay Hapis Cezası Verildi

20.02.2018 19:53
Fetö Sanığı Eski Hakime 2 Yıl 1 Ay Hapis Cezası Verildi, System.String[]

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında eski hakime 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında eski hakime 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına meslekten ihraç edilen tutuksuz hakim Ahmet Arif Koçak ile avukatı katıldı.

Mahkeme Savcısı, esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayarak Koçak'ın örgüte ait Bank Asya'ya para yatırdığı gerekçesiyle cezalandırılmasını istedi.

Koçak, son savunmasında mütalaaya katılmayarak, "Hesap hareketliliğinde görülen 38 bin 950 lira, araç bedeli karşılığında bir otomotiv şirketine gönderdiğim paradır. Zaten MASAK raporunda da bu durum açıklanmıştır. Ben talimatla hareket etmedim, birikimlerimi yatırdım, bunları daha sonra kullandım, 2015'te benim Bank Asya'daki tüm paralarım bitti." dedi.

Koçak, son sözünde ise herhangi bir çağrıya ve talimata uymadığını belirterek beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, eski hakim Koçak'ı "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fetö Sanığı Eski Hakime 2 Yıl 1 Ay Hapis Cezası Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Kılıçdaroğlu, iktidara bu kez Çin üzerinden yüklendi: Arayıp maliyetini sordum, cevap bir haftada geldi Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek CHP'den asgari ücret zammı önerisi: En az 3 bin 100 lira olmalı İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti