Fındıklı soğuk baklava ilgi görüyor - Son Dakika

Fındıklı soğuk baklava ilgi görüyor

25.10.2020 12:35

Ordu'da bir firma tarafından yapılan fındıklı soğuk baklava, tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Ordu'da bir firma tarafından yapılan fındıklı soğuk baklava, tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Altınordu ilçesinde unlu mamuller ve pastane sektöründe faaliyet gösteren bir firma, şerbeti sütle hazırlanan, derin dondurucuda bir gün bekletildikten sonra üzerine serpilen kakao ve çikolata tozuyla servis edilen soğuk baklavayı, yörenin en önemli ürünlerinden fındıkla buluşturdu.

Firma işletmecisi Şaban Ali Çamkerten, AA muhabirine, yaklaşık 30 yıldır bu işle uğraştıklarını belirterek, kendilerini sürekli geliştirmeye gayret ettiklerini söyledi.

Normal baklavayı sürekli yaptıklarını, ancak son zamanlarda özellikle şeker oranı daha düşük olan soğuk baklavaya yöneldiklerini ifade eden Çamkerten, bu baklavaya yörenin ürünü fındığını ilave ettiklerini, bunun da vatandaşlar tarafından oldukça beğenildiğini belirtti.

Çamkerten, soğuk baklavaya ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"Soğuk baklavanın şeker oranı diğer baklavalara oranla daha azdır ve daha düşük derecelerde pişirilmektedir. Bu baklavada fındığın yanı sıra süt ve manda kaymağı da ilave ederiz. Ortaya hakiki bir lezzet çıktı. Fındıklı soğuk baklavanın özel günlerde oldukça fazla tercih edilmesi bizleri de mutlu etti."

Çamkerten, başka yörelerde soğuk baklavanın daha çok bilindiğini ve tercih edildiğini, bu yörede ise yeni yeni tanınmaya başladığını sözlerine ekledi.

Fındıklı soğuk baklava ilgi görüyor
Fındıklı soğuk baklava ilgi görüyor
Fındıklı soğuk baklava ilgi görüyor
Fındıklı soğuk baklava ilgi görüyor

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fındıklı soğuk baklava ilgi görüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Polis kılığına giren silahlı soyguncular, kulüp başkanını darp edip eşyalarını çaldılar Son Dakika: Beşiktaş'ta koronavirüs test sonucu pozitif çıkan futbolcu sayısı 8'e yükseldi Korona aşısını bulan Türk profesör Uğur Şahin uyardı: Kış zor geçecek rahatlama Mart'ta Feribotta hava aldırma bahanesiyle dışarı çıkarılan genç kıza otobüs muavini tecavüz etti Mike Tyson, yıllar sonra itiraf etti: Doping testlerinden kurtulmak için plastik cinsel organ kullandım Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye çağ atlatacak 3 yeni müjdeyi verdi 10 Kasım'da saygı duruşuna kalkmayıp terör örgütü PKK lehine slogan atan çalışan, işverenden tekme tokat dayak yedi 73 yaşındaki eşini öldüren caniye olayın nedeni soruldu, verdiği yanıt şoke etti: Öyle icap etti