Fransa Bisiklet Turu'nun Parkuru Belli Oldu - Son Dakika

Fransa Bisiklet Turu'nun Parkuru Belli Oldu

5 yıl önce

Levent GÜNDÜZ, Fransa-DHA BU yıl 103'üncüsü düzenlenecek olan dünyanın en eski spor yarışması olan Fransa Bisiklet Turu'nun "Tour de France" yarış parkuru belli oldu.

Fransa Bisiklet Turu'nun Parkuru Belli Oldu, System.String[]

Levent GÜNDÜZ, Fransa- DHA BU yıl 103'üncüsü düzenlenecek olan dünyanın en eski spor yarışması olan Fransa Bisiklet Turu'nun "Tour de France" yarış parkuru belli oldu.


21 etaplı toplam 3 bin 519 kmlik parkurda sporcuları 28 zorlu dağ etabı bekliyor. Tour de France, 2 Temmuz Cumartesi günü ülkenin Normandie bölgesin tarihi ve turistik büyülü Manastırı Mont Saint-Michel'de başlıyor. Final ise 24 Temmuz Pazar günü Paris'in ünlü bulvarı Champs Elysees'de 2016 yılın Bisiklet şampiyonu belli olacak. Tour de France 2015 finalinde şampiyon SKY takımından İngiliz sporcu Chris Froome yarışı kazanan sporcu olmuştu. İkinci Movistar takımından Kolombiyalı sporcu Nairo Quintana ve yine Movistar takımından İspanyol sporcu Alejandro Valverde üçüncü olmuştu. 2014 Şampiyonu Astana takımından İtalyan sporcu Vincenzo Nibali ise bu yıl Tour de France 2015 yarışında finali dördüncü bitiren sporcu oldu. Fransa'nın milli sporu olan 'Tour de France' bisiklet yarışına 200'e yakın sporcudan,40'dan fazla Fransız sporcu yarışıyor. Mont Saint-Michel Manastır'ında start alan sporcular ülkenin batısından Angers, Limoges, Montauban, Lac de Payolle üzerinden İspanya'ya giriyor. İki gün İspanya sınırında pedal çevirecek sporcular 11 Temmuz Pazartesi günü tekrar Fransa'nın kuzey doğusuna doğru pedal çeviriyor. Andorre Arcalıs, Revel, Montpellier, Mont Ventoux, Villars-Les Dombes kentlerinden sonra güzergah 18 Temmuz Pazartesi günü İsviçre' de devam ediyor. Üç gün İsviçre'de devam edecek olan 'Tour de France' 21 temmuz Perşembe günü yine ana memleketi Fransa'da devam ediyor. En kısa 13.etap 15 temmuz Cuma günü Bourg-Saint Andsol- La Caverne du Pont de Arc mesafesi 37 km. En uzun etaplar ise 3.etap 4 temmuz Pazartesi günü Granville-Angers arası 222km, 4.etap 5 temmuz Salı günü Saumur-Limoges arası 232km. ve 14.etap 16 temmuz Cumartesi günü Montelimar-Villars-les Donbes mesafesi 208 km. parkurun en uzun etapları. Pedal heyecanı şimdiden başladı. 2016 yılın şampiyonu kim olacağı merakla bekleniyor.

Haber Yayın Tarihi: 21.10.2015 04:44 Kaynak: DHASon Dakika

Suriye Lirası değer kaybetti! Esed, döviz kullanımına hapis cezası getirdi
Katar, Libya'nın doğusunda petrol üretiminin durdurulmasını şiddetle kınadı Silahlı saldırıda hayatını kaybeden kanaat önderinin cenazesine 10 bin kişi katıldı

Son Dakika Haberleri