Futbolda robot yardımcı hakemlerin görev yapması gündeme geldi - Son Dakika

Futbolda robot yardımcı hakemlerin görev yapması gündeme geldi

17.11.2020 19:35
Futbolda robot yardımcı hakemlerin görev yapması gündeme geldi, System.String[]

FIFA, daha önce deneme amaçlı kullandığı robot yardımcı hakemleri Katar'daki Dünya Kupası'ndan itibaren kalıcı olarak devreye sokmayı düşünüyor.

FIFA, futbol dünyasına büyük bir yenilik getirmeyi planlıyor. Daha önce Liverpool'un kazandığı Kulüpler Dünya Kupası'nda deneme amaçlı kullanılan robot yardımcı hakemlerin kalıcı hale getirilmesi planlanıyor.

Futbolun en yetkili kurumu, yeni deneme döneminin 2021'in başından itibaren başlamasını hedefliyor.

OFSAYT ANA PLANDA

FIFA Teknoloji Başkanı Johannes Holzmuller tarafından "heyecan verici" olarak yorumlanan yeni teknolojiyle birlikte, ofsayt pozisyonlarındaki görselleştirmenin daha da iyi hale getirilmesi planlanıyor.

VAR'dan yakalanan ofsayt pozisyonlarının tartışma konusu olması sonrası harekete geçen FIFA, 2022 Katar Dünya Kupası'yla birlikte sistemi ilk kez büyük bir turnuvada devreye sokmayı umut ediyor.

Futbolda robot yardımcı hakemlerin görev yapması gündeme geldi

Son Dakika Spor Futbolda robot yardımcı hakemlerin görev yapması gündeme geldi - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de koronavirüs aşısı yaptıran bir kişi, saatler sonra hayatını kaybetti Dünya gündeminden düşmeyen Türk İHA'ları şimdi de Netflix belgeselinde Minareye Türk bayrağı asmaya çıkan gencin intihar ettiği sanılınca ekipler alarma geçti Kırmızı Oda dizisinin Kumru'su Aslıhan Gürbüz, çiftçi oldu Yaşadığı hastalık sonrası 46 kiloya düşen Seren Serengil'in tedavisi sonuç verdi Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı Birçok dizide oynayan Ercan Yalçıntaş sahte içkiden hayatını kaybetti Wanda bu kez zafer kazandı! Cinsel ilişki kaseti nedeniyle tazminat ödeyecekler