Gambiya Adalet Bakanı BM'de görev almak için istifa etti - Son Dakika

Gambiya Adalet Bakanı BM'de görev almak için istifa etti

Gambiya Adalet Bakanı Abubacarr Tambadou, Birleşmiş Milletler'de (BM) görev almak için istifa etti.

Gambiya Adalet Bakanı BM'de görev almak için istifa etti, System.String[]

Gambiya Adalet Bakanı Abubacarr Tambadou, Birleşmiş Milletler'de (BM) görev almak için istifa etti.

Gambiya hükümetinden yapılan açıklamada, eski Devlet Başkanı Yahya Jammeh'in döneminde yapılan insan hakları ihlalleri için soruşturma başlatan ve aynı zamanda Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulmasına öncülük eden Bakan Tambadou'nun görevinden istifa ettiği belirtildi.

Açıklamada, Tambadou'nun BM'deki henüz açıklanmayan yeni görevi için 30 Haziran'dan itibaren Gambiya'daki bakanlık ve başsavcılık görevinden ayrılacağı ifade edildi.

2017'de Adalet Bakanı olarak atanan Tambadou, eski Cumhurbaşkanı Jammeh dönemindeki insan hakları ihlallerini araştırmak için Gambiya'nın Hakikati, Uzlaşma ve Tazminat Komisyonunun kurulmasında önemli rol oynadı.

Tambadou ayrıca Arakanlı Müslümanlara yönelik soykırımın soruşturulması için Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde dava açılmasına öncülük etmişti.


Son Dakika

Beyrut'u kana bulayan patlamanın neden bu kadar şiddetli olduğu netleşti Koronavirüsün karanlık bir yönü ortaya çıktı! Hastaların yarısından fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nden artan vakalar sonrası "Altyapı çöktü" iddialarına yanıt Lübnanlı babanın patlama anında oğlunu korumaya çalıştığı anlar kameraya böyle yansıdı Son Dakika: Beyrut patlamasını terör örgütü DEAŞ üstlendi Duygu Özaslan, yeni sevgilisiyle fotoğraf paylaşmadan duramıyor MHP'den ihraç edilen Erhan Usta'nın kızının nikah töreninde 4 genel başkan bir araya geldi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kovid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi Hastanenin "erkek" dediği bebek evde kız çıktı Son Dakika: Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük patlama: 70 kişi hayatını kaybetti, 3700 yaralı var Son Dakika: Ons ve gram altın tüm zamanların rekorunu kırdı Güvenlik görevlileri tarafından darbedilen Ukraynalı model Daria Kyryliuk ilk kez konuştu Bir şahıs, husumetli olduğu kişiyi müşterilerin önünde gözünü kırpmadan öldürdü Menderes'teki orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan piknikçi tutuklandı Malatya'daki depremde meydana gelen doğa olayı korkuttu