Gazeteci-yazar Özdemir'in Rumence Kitabı, Romanya'da Tanıtıldı - Son Dakika

Gazeteci-yazar Özdemir'in Rumence Kitabı, Romanya'da Tanıtıldı

26.04.2013 15:59
Gazeteci-yazar Özdemir'in Rumence Kitabı, Romanya'da Tanıtıldı, System.String[]

Gazeteci-yazar Halil İbrahim Özdemir'in "Türk Lirik Şiir Antolojisi" isimli Rumence kitabının tanıtımı, Romanya'da yapıldı.

Gazeteci-yazar Halil İbrahim Özdemir'in "Türk Lirik Şiir Antolojisi" isimli Rumence kitabının tanıtımı, Romanya'da yapıldı.

Romanya'nın Köstence kentindeki Yunus Emre Enstitüsünde düzenlenen tanıtım toplantısına çok sayıda Türk ve Rumen yazar katıldı. Romanya'da yaşayan ve kitabı Romenceye çeviren Güner Akmolla, tanıtım toplantısında, gazeteci-yazar Halil İbrahim Özdemir'e ve kitabın basımına katkı sağlayan Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır'a teşekkür etti.

Toplantıda, Erzincan fotoğrafları konuklara gösterildi ve sunum yapıldı. Toplantı, kitaptan Türkçe ve Rumence şiirlerin okunmasıyla sona erdi.

Rumence "Antologıe de Poezıe Turc-" adlı kitapta, Türk şiiri ve şiir akımları ile şairler ve şiirlerinden örnekler yer alıyor.

Doğu Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Halil İbrahim Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu kitabın, ikinci Rumence kitabı olduğunu söyledi.

"Sislerin Ardından" isimli kitabının Rusça tercümesinin de tamamlandığını belirten Özdemir, önümüzdeki aylarda bu kitabının yayınlanacağını ifade etti. - ERZİNCAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gazeteci-yazar Özdemir'in Rumence Kitabı, Romanya'da Tanıtıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın