Gazeteci-yazar Vahittin Bozgeyik, Mezarı Başında Dualarla Anıldı - Son Dakika

Gazeteci-yazar Vahittin Bozgeyik, Mezarı Başında Dualarla Anıldı

01.04.2012 16:24
Gazeteci-yazar Vahittin Bozgeyik, Mezarı Başında Dualarla Anıldı, System.String[]

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Vahittin Bozgeyik, ölümünün 7.yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Vahittin Bozgeyik, ölümünün 7. yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Ölümünün 7. yıl dönümünde düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılan Bozgeyik'in doğduğu Devehöyük köyündeki mezarında düzenlenen törene, birçok gazeteci ve yazar arkadaşlarının yanı sıra Şehitkamil eski Belediye Başkanı Mehmet Bozgeyik ile ailesi katıldı.

Mezarı başında Kur'an-ı Kerim okunan törende, duaların ardından, şair İbrahim Halil Aycan, Vahittin Bozgeyik'in yeni çıkan şiir kitabından şiirler okudu. Merhumun gazeteci ve yazar arkadaşları da duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Duygu dolu anların yaşandığı tören, dua ve şiirlerin okunmasının ardından sona erdi.

-Bozgeyik kimdir-

1945 yılında Gaziantep'in Oğuzeli ilçesine bağlı Devehöyük köyünde dünyaya gelen Vahittin Bozgeyik, ilk, orta ve lise tahsilini Gaziantep'te yaptı. 'Güney Sokaklarında' isimli şiir kitabını daha lise öğrencisiyken 1966 yılında yayınlayan Vahittin Bozgeyik, 1966 yılında Hisar Dergisi tarafından Türkiye çapında yapılan liseler arası şiir yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu.

Profesyonel gazetecilik hayatına, 1969 yılında Gaziantep Zafer Gazetesi'ni kurarak başladı. Yıllarca Gaziantep'te gazetecilik yapan Bozgeyik, televizyon program yapımcılığı ve yönetmenliği de yaptı. Birçok yerel televizyonda kültür ve sanat ağırlıklı programlar yapan ve sürekli sarı basın kartı sahibi olan Bozgeyik, Şehitkamil Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü görevinde de bulunmuştu.

Bozgeyik'in ölümünden kısa bir süre önce yazdığı, "Unutuldun" isimli bestesi ise Türk Halk Müziği sanatçısı Güler Duman son kasetinde yer aldı. Bozgeyik 2 Nisan 2005'te evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gazeteci-yazar Vahittin Bozgeyik, Mezarı Başında Dualarla Anıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eski Fenerbahçeli Adil Rami'den Macron'a olay sözler: Senden tiksiniyorum Son dakika! Azerbaycan, Ermenistan'a ait 2 Su-25 savaş uçağını düşürdü Bakan Koca duyurdu: Düzce'de vaka artışı yüzde 99 seviyesine ulaştı 5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Antalyaspor'da Tamer Tuna dönemi sona erdi