Gaziantep - - Atık Şampuan Kutuları, Ağaca Dönüşüyor - Son Dakika

Gaziantep - - Atık Şampuan Kutuları, Ağaca Dönüşüyor

16.10.2017 15:03

(Özel) - Atık şampuan kutuları, ağaca dönüşüyorGAZİANTEP'te, gübre hammaddesinden üretilen ve içerisinde krizantem, akasya ve kahve tohumları bulunan şampuan kutuları, kozmetik ürün tükendikten sonra fidana dönüşüyor.

(Özel) - Atık şampuan kutuları, ağaca dönüşüyor

GAZİANTEP'te, gübre hammaddesinden üretilen ve içerisinde krizantem, akasya ve kahve tohumları bulunan şampuan kutuları, kozmetik ürün tükendikten sonra fidana dönüşüyor.

Emek Mahallesi'nde kuaför işleten Nuh Polat, müşterilerinin memnuniyeti için Tayvan'dan kutusu gübre hammaddesinden yapılan şampuanlar sipariş etti. Kutusunun alt bölümünde krizantem, akasya ve kahve tohumları bulunan şampuanlar, ürün tükendikten sonra atılıp ya da toprağa gömüldüğünde filizlenip fidana dönüşüyor. Kısa sürede ilgi gören şampuanların doğal ve kutusunun geri dönüşümlü olduğunu belirterek, 93 liraya mal olan şampuanların daha çok tercih edildiğini söyledi. Şampuan kutusuyla küresel ısınma ve çevre kirliliğine duyarlılık gösterdiklerini ifade ederek, şöyle dedi:

"Kutuyu gömdüğümüz zaman altta bulunun kahve tohumuyla ağaç çıkıyor. Dünyada Avrupa ülkelerinde de olan bu ürünü, Türkiye'ye biz getirdik. Geri dönüşüm halkasını tamamlaması için atılan kutudan kahve ağacı meydana geliyor kahve ağacı tekrar şampuan oluyor. Bu sayede dönüşüm devam ediyor. Küresel ısınma ve çevre kirliliğine karşı birçok faydası var. Bizim insanımızın da tüketim toplumun da artık geri dönüşümlü ambalajları kullanmalarını öneriyoruz."

Gaziantep - - Atık Şampuan Kutuları, Ağaca Dönüşüyor
Gaziantep - - Atık Şampuan Kutuları, Ağaca Dönüşüyor
Gaziantep - - Atık Şampuan Kutuları, Ağaca Dönüşüyor
Gaziantep - - Atık Şampuan Kutuları, Ağaca Dönüşüyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gaziantep - - Atık Şampuan Kutuları, Ağaca Dönüşüyor - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanlığı, 80 kelimelik "Koronavirüs Sözlüğü" hazırladı İncirlik'te görevli uzman çavuş evinde ölü bulundu AK Parti kongresinde yumruklu kavga! Polis ekipleri iki grubu zor ayırdı Berdan Mardini, çocuklarıyla verdiği poza gelen yorumlara kızdı: Bırakın bu yobazlıkları Aziz Yıldırım'ın korumasının silahından çıkan kurşunla tersane çalışanı öldü Göztepe, milli takımdan mazeret sunmadan geri dönmeyen Poko'yu takımdan gönderdi Uludağ'ın Robinson Crusoe'u koronavirüs salgınını aylar sonra dağcıdan öğrenmiş Son Dakika! MHP lideri Bahçeli'den Alaattin Çakıcı açıklaması: Benim dava arkadaşımdır; ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz