Gediz'in Eskigediz beldesinde karantina kaldırıldı - Son Dakika

Gediz'in Eskigediz beldesinde karantina kaldırıldı

KÜTAHYA'nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz beldesinde, 8 Mayıs 2020 tarihinde koronavirüs tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca uygulamaya konulan karantina gece yarısından itibaren kaldırıldı.

KÜTAHYA'nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz beldesinde, 8 Mayıs 2020 tarihinde koronavirüs tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca uygulamaya konulan karantina gece yarısından itibaren kaldırıldı.

Gediz ilçesinin en büyük beldesi olan ve merkeze 7 kilometre uzaklıkta bulunan, 3 bine aşkın kişinin yaşadığı Eskigediz beldesi, koronavirüs vakalarının artması nedeniyle karantinaya alındı. Gediz İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nca, Eskigediz beldesinde tespit edilen pozitif vakaların artış göstermesi nedeniyle bireysel izolasyonun yeterli olamayacağı için karantina uygulaması başlatılmasına, beldeye giriş ve çıkışın acil durumlar dışında ikinci bir emre kadar yasaklanmasına karar verildi. Ayrıca, pozitif sonuçlu tespit edilen ve bu kişilere temaslı kişilerin ev karantina süreçlerinin devam etmesine, Eskigediz Aile Sağlığı Merkezi'nde çalışan personelin gerekli önlemleri alarak görevlerine devam etmesine, Eskigediz beldesinde oturan vatandaşlarca Vefa Sosyal Destek Birimine bildirilen ihtiyaçların ilgili kurumlarca karşılanması kararları alındı. Diğer taraftan, Hisarcık ve Emet'e gitmek isteyen vatandaşların Güzüngülü Kavşağı'nı kullanmaları istenilmiş, Ayrıca Eceköy ve çevresindeki yolların Eskigediz'e ulaşımda kullanılmaması için tedbirler alınacağı da ifade edildi.

Gediz İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, Eskigediz beldesinde Karantina saat 00.00'da sona erdi. Yapılan açıklama şu ifadeler yer aldı:

"Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek, sosyal izolasyonu sağlayarak vatandaşımızın sağlığını korumak için Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz beldesinde uygulanan karantina 21 Mayıs saat 00.00 itibarıyla sona erecek. 8 Mayıs itibarıyla tedbir amaçlı uygulanan karantina yapılan sağlık kontrollerinde olumsuz bir duruma rastlanmadığı için Gediz İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla sonlandırıldı. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Son Dakika

13:45 Alışveriş merkezinde görüntülenen Ricardo Quaresma, 390 bin TL harcadı 13:08 Son Dakika: Hazine arazisinde pancar üretimi yapan çiftçilere 122 milyon liralık avans ödemesi bugün yapılıyor 13:06 Esenyurt'ta 5. kez meydana gelen ölümlü kazayı protesto eden mahalleli TEM bağlantı yolunu trafiğe kapattı 13:03 "Toprağa gömülmek istemiyorum" diyen Cenk Eren: Vücudumu üniversiteye bağışlayabilirim 12:51 Azerbaycan'dan Ermenistan'a ağır darbe! 100 Ermeni asker öldürüldü 12:20 CHP'nin Ayasofya için Osmanlı-Cumhuriyet kıyasına AK Parti'den tepki 12:14 Erkan Kolçak Köstendil ve Cansu Tosun'un bebekleri dünyaya geldi 12:00 Şarkıcı Güliz Ayla, mayosuyla direk dansı yaparken poz verdi 12:00 Evlilik hazırlığı yapan çiftleri koronavirüsten sonra altın fiyatları da vurdu 11:57 Ringlere geri dönen efsane boksör Mike Tyson, 31 kilo verdi 11:51 Şort giydiği için darbedilen ODTÜ'lü genç kız: Çığlık atarak kurtuldum 11:07 Aylar önce adliyede 15 kişi tarafından darp edilen genç avukat kalbine yenik düştü 11:05 Vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diyen kaymakama ödül gibi ceza 11:05 Denizlispor mağlubiyeti sonrası Trabzonspor taraftarı çılgına döndü: Hayallerimizi çaldınız 10:53 Son dakika: Din İşleri Yüksek Kurulu: Ayasofya'daki fresk ve mozaiklerin varlığı namazın sıhhatine engel değil