Genel Seçime Doğru - Son Dakika

Genel Seçime Doğru

06.06.2011 15:04
Genel Seçime Doğru, System.String[]

"Hayatında fındık toplamamış milletvekilleri, fındığın başkentinde siyasete yön verirse, fındığın, üreticinin ve FİSKOBİRLİK'in başına bu gelenler normaldir" dedi.

CHP Giresun milletvekili adayı Aykut Gezmiş,

"Hayatında fındık toplamamış milletvekilleri, fındığın başkentinde siyasete yön verirse, fındığın, üreticinin ve FİSKOBİRLİK'in başına bu gelenler normaldir" dedi.

Gezmiş'in Bulancak ilçesindeki CHP Giresun Milletvekili Eşref Karaibrahim, CHP Bulancak İlçe Başkanı Fatma Karaibrahim Canik, CHP Dereli İlçe Başkanı Osman Bektaş, eski Bulancak Belediye Başkanı Öner Eriş, eski Dereli Belediye Başkanı Muzaffer Karakayalı, Giresun Belediye Meclis üyesi Şafak Hisarkaya, eski CHP Giresun milletvekili Rüştü Kurt ve partililer katıldı.

İlçe merkezindeki esnaf ziyaretinden sonra Giresun'un turizm merkezi ilan edilen Bektaş Yaylası'nı ziyaret eden ve burada kurulan yayla pazarını gezen Gezmiş, "Ben bu topraklarda büyümüş ve bu topraklarda iş yaşımını sürdüren içinizden biriyim. Cenazenizde, düğününüzde ben varım. En kolay bana ulaşabilirsiniz. Sizin sorunlarınızı çok iyi biliyorum. Çünkü bunları birlikte yaşıyoruz. Bana bir fırsat verin sizi mahcup etmeyeceğim" dedi.

Giresun'un en büyük sorununun işsizlik olduğunu ifade eden Gezmiş, şöyle konuştu:

"İşsizliğin temel sebebi AK Parti ve onun ithal milletvekilleridir. Çünkü bu sorunlarla yanıp kavrulan halkımızın feryadını duymamaktadırlar ve bu sorunu çözmemektedirler. Eğer AK Parti döneminde fabrikalar kapanmasaydı, bugün Giresun'da işsizlik diye bir şey yoktu. AK Parti iktidarı döneminde son 9 yılda kapanan fabrikalardan dolayı yaklaşık olarak 15 bin kişi işini kaybetmiş, 10 bin esnafımızda kepenk kapatmıştır. Nüfusumuz 107 bin kişi azalmış, göçten dolayı bir milletvekili sayımız azalmıştır. "

İktidara geldiklerinde işsizliği önleyecek ve istihdama yönelik yatırımlar yapacaklarını anlatan Gezmiş, "Hayatında fındık toplamamış milletvekilleri, fındığın başkentinde siyasete yön verirse, fındığın, üreticinin ve FİSKOBİRLİK'in başına bu gelenler normaldir. Biz işimizi ve halkımızın bizden beklentisini biliyoruz" diye konuştu.

- GİRESUN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Genel Seçime Doğru - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arka Sokaklar dizisindeki aşı sahnesi tepki çekti, kısa sürede binlerce tweet atıldı 00:43 Arka Sokaklar dizisindeki aşı sahnesi tepki çekti, kısa sürede binlerce tweet atıldı Ustaların büyük hatası! Oto tamircisinde çıkan yangında 11 yaşındaki çocuk can verdi 00:23 Ustaların büyük hatası! Oto tamircisinde çıkan yangında 11 yaşındaki çocuk can verdi Serdar Ortaç'a ünlü oyuncu Zafer Algöz'den sert tepki! Beşiktaş taraftarından beğeni yağdı 00:03 Serdar Ortaç'a ünlü oyuncu Zafer Algöz'den sert tepki! Beşiktaş taraftarından beğeni yağdı
Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar 23:38 Altay mağlubiyeti sonrası Beşiktaş taraftarı çok öfkeli! 4 futbolcuyu takımda istemiyorlar Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz 22:40 Akşener partisinin anketlerdeki oy oranını verdi: 9 anketin ortalamasına göre yüzde 16 görünüyoruz Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti 21:30 Arkadaşlarını etkilemek için ağzına yılan sokan adam feci şekilde hayatını kaybetti
Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler 18:54 Çok Güzel Hareketler 2'den sürpriz aşk çıktı! Resmen ilan ettiler Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı 18:04 Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye çıktı
Advertisement