Gezici Festival, "Yangın Var" ile Ankara'ya Veda Ediyor - Son Dakika

Gezici Festival, "Yangın Var" ile Ankara'ya Veda Ediyor

08.12.2011 13:00
Gezici Festival,

Ankara Sinema Derneğinin, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlediği 17.Gezici Festival, 3 şehri kapsayacak yolculuğunun ilk durağının sonuna geldi.

Ankara Sinema Derneğinin, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlediği 17. Gezici Festival, 3 şehri kapsayacak yolculuğunun ilk durağının sonuna geldi.

Ankara Sinema Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, Sinop'ta 9-12 Aralık, İzmir'de de 14-18 Aralık tarihleri arasında festivalin seyirciyle buluşacağı belirtildi.

Türkiye sinemasının son dönemdeki en iyi örneklerinin Türkiye 2011 bölümünde gösterildiği Gezici Festivalin Ankara kapanışını yönetmen Murat Saraçoğlu'nun Yangın Var filmi ile yapılacağı ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Koray Çalışkan'ın senaryosunu yazdığı bir yol komedisi olan 'Yangın Var', Diyarbakır Belediyesinin Trabzon'un Çayırbağı beldesine hediye ettiği bir itfaiye aracının hikayesini, bir aşk macerasının üzerine kurarak anlatıyor.

Bugün saat 19.00'da Kızılay Büyülü Fener Sineması'nda gösterilecek 'Yangın Var' ile Gezici Festival, yönetmen Murat Saraçoğlu, yapımcı Koray Çalışkan ve senarist Murat Batgi'yi Ankaralı izleyicilerle buluşturacak."

- ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gezici Festival, 'Yangın Var' ile Ankara'ya Veda Ediyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı 17:19 Hakimin tutuklama kararını duyunca çıldırdı! Kendini 2. kattaki duruşma salonundan aşağı attı Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor 17:12 Herkes gelecek iyi bir haberi bekliyor! Radardan çıkan uçak düştü, enkaza ulaşılamıyor Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu 17:03 Dehşete düşüren olay! Hayalini kurduğu üniversiteye gidemeden, yatağında ölü bulundu
Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek 17:00 Son dakika: A Milli Takım'ın yeni hocası Stefan Kuntz'un maaşı belli oldu! TFF, 1.5 milyon euro maaş ödeyecek Eterle bayıltıp ''İt gibi gebereceksin'' dediği karısını bıçakladı, sabaha kadar başında ölüm nöbeti tuttu 16:35 Eterle bayıltıp ''İt gibi gebereceksin'' dediği karısını bıçakladı, sabaha kadar başında ölüm nöbeti tuttu Son Dakika ekonomi haberleri! Ekonomiye dair tüm son dakika bilgileri 22 Eylül 2019 16:17 Son Dakika ekonomi haberleri! Ekonomiye dair tüm son dakika bilgileri 22 Eylül 2019
Selçuk Bayraktar'dan Türkiye'nin uçan arabası Cezeri ile ilgili açıklama: Herkesi kolaylıkla pilot yapacak 16:00 Selçuk Bayraktar'dan Türkiye'nin uçan arabası Cezeri ile ilgili açıklama: Herkesi kolaylıkla pilot yapacak Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi 15:23 Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi
Advertisement