Gezmiş ve Arkadaşları Bodrum'da Anıldı - Son Dakika

Gezmiş ve Arkadaşları Bodrum'da Anıldı

06.05.2011 16:05
Gezmiş ve Arkadaşları Bodrum'da Anıldı

CHP Bodrum İlçe Teşkilatı, 39 yıl önce idam edilen öğrenci liderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı andı.

CHP Bodrum İlçe Teşkilatı, 39 yıl önce idam edilen öğrenci liderleri Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ı andı. Üç gencin ailelerine yazdıkları veda mektupları okunurken, önceki gün yaşamını yitiren Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının avukatı Halit Çelenk de unutulmadı.

CHP Bodrum Gençlik Kolları tarafından yapılan basın açıklamasına çok sayıda partili katıldı. 39 yıl önce idam edilen öğrenci liderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın ailelerine yazdıkları veda mektupları, CHP Gençlik Kolları'ndan Tufan Yakar, Deniz Yurtsever ve Mustafa Danacı tarafından okundu. Mektupların okunması sırasında bazı CHP'liler gözyaşlarına hakim olamadı.

CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Niyazi Atare, 6 Mayıs 1972 tarihinin, özgürlüğün ve düşüncelerin altından çekilen bir tabure olduğunu savundu. Atare, "Tüm yaşananları unutmadığımızı ve unutmayacağımızı anlatacağız. Türkiye sınırları içinde 3 baş yerine 30 milyon genç olarak başımızı öne eğdirenlere baş kaldırma günüdür. Görüşleri uğruna verdikleri canları tek yürekte toplama zamanıdır" dedi.

CHP'li Dr. Bedriye Gürkan da önceki gün yaşamını yitiren Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının avukatı Halit Çelenk'i andıklarını söyledi. - Muğla/ Bodrum

İsmail Hakkı Tonguç ve Mehmet Başaran, Lüleburgaz'da Anıldı İsmail Hakkı Tonguç ve Mehmet Başaran, Lüleburgaz'da Anıldı Ünlü şair ve mütefekkir Alaattin Özdenören mezarı başında anıldı Ünlü şair ve mütefekkir Alaattin Özdenören mezarı başında anıldı Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Bodrum'da başladı Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası Bodrum'da başladı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gezmiş ve Arkadaşları Bodrum'da Anıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement