"Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı"nın ardından - Son Dakika

"Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı"nın ardından

11.11.2019 15:34

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen "Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı" 4 günde 40 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen "Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı" 4 günde 40 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019'un "Göbeklitepe Yılı" ilan edilmesi kapsamında düzenlenen fuarda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilk defa "Kültürel Miras" temalı bir fuarın gerçekleştirildiğini belirtti.

Beyazgül, fuarın ve bu tür etkinliklerin Şanlıurfa'nın turizmi ile tanıtımına katkıda bulunacağını ifade ederek, organizasyonunun düzenlenmesinde katkısı bulunan tüm kurumlara teşekkür etti.

Fuarın uluslararası hale getirilebilmesi için gelecek yıldan itibaren çalışma yapılacağını aktaran Beyazgül, "İlkini gerçekleştirdiğimiz fuarın devamı gelecek. Fuar kapsamında eski yemeklerimizi tanıtma imkanı bulduk. Gelecek yıllarda bu fuarımızın uluslararası boyut kazanmasını planlıyoruz. Fuarımızı 4 günde 40 bin 700 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin ilgisi bizi oldukça memnun etti." ifadelerini kullandı.

Gastro Kent Urfa Derneği Başkanı Abdurrahman Acar da çok verimli bir fuar organize ettiklerini belirtti.

Özellikle yemek yarışmalarının fuara renk kattığını vurgulayan Acar, gelecek yıl fuarın daha da geliştirilmesini planladıklarını kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 'Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı'nın ardından - Son Dakika


Son Dakika

Erol Bulut: Mesut Özil'i en kısa zamanda sahalarda göreceğiz Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Ayasofya'da çıplak poz veren mankenden özür geldi Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor