Gökkuşağının Altında - Son Dakika

Gökkuşağının Altında

4 yıl önce

Uygur Çocuk Tiyatrosu'nun yeni oyunu "Gökkuşağının Altında" çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.

Gökkuşağının Altında, System.String[]

Uygur Çocuk Tiyatrosu'nun yeni oyunu "Gökkuşağının Altında" çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor...


"Gökkuşağı Tiyatrosu'nda her gece birlikte gösteriye çıkan; Balerin Narin, Palyaço Paço, Sihirbaz Madrabaz, Müzisyen Chopin birbirlerini kıskanmakta ve tiyatronun "en çok 'alkış alan' sanatçısı" olmak istemektedirler. Bu yüzden de sürekli birbirlerine oyun oynayarak hata yapmaya zorlamakta ve böylece de gösterilerinin başarısız olmasına neden olmaktadırlar.


Olanlara daha fazla katlanamayan Gökkuşağı Tiyatrosu'nun patronu, onları tiyatrodan kovar. Çünkü dostluğun değerini anlamalarını istemektedir. Bizim dört kafadar kendilerini bir anda beş parasız sokakta buluverince, neye uğradıklarını şaşırırlar. Kendi meslekleriyle ilgili bir iş bulamayınca, başka meslekleri denemeye karar verirler. Ama sonuç gerçekten de "içler acısı" olur. Parasız, işsiz güçsüz, sokakta yaşamaya başlarlar. Birbirlerine kenetlenip, yaptıkları hatayı anlayan dört kafadar, çareyi sokaklarda hep beraber gösteri yapmakta bulur. Artık dostluğun ve dayanışmanın değerini anlamış ve ayrılmamaya karar vermişlerdir. Onları bir sokak gösterisi sırasında izleyen tiyatronun patronu, bu dayanışmalarını görünce, tiyatroya geri çağırır hepsini. Herkes bu duruma çok sevinir. Dostluğun, kardeşliğin, birlikteliğin başarıdaki yerinin vurgulandığı oyunu, tüm tiyatroseverlerin beğenisine sunuyoruz."


Yapım Yılı: 2016 – 2017 Tiyatro Sezonu


Perde: Tek Perde


Süre: 55 Dakika


Yaş Grubu: +3 Yaş


Yazan: Nilbanu Engindeniz


Yöneten: Birol Engeler


Genel Sanat Yönetmeni: Suha Uygur


Yapımcı: Filiz Senger


Müzik: Turgut Onur Avdan


Koreograf: Oğuzhan Oğuz


Dekor: Atölye Fi


Kostüm: Maskara By Altınok


Tasarım: Hande Dilek Akçam


Ses – Işık: Kağan Öztop


Oyuncular: Deniz Yılmaz, Emir Emirgil, Fatih Köse, Orçun Tansoylu, Sidal Damar

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yayın Tarihi: 03.02.2017 10:05 Son Dakika

Atlas Global iflas kararının ardından geriye milyonlarca dolar borç bıraktı
Pastane çalışanı, 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklandı SGK; emeklilere, memurlara ve işçilere toplu para iadesi yapacak