Gulyabani - Son Dakika

Gulyabani

3 yıl önce

Gulyabani, 4 Mart'ta Grand Pera Tiyatro Sahnesi'nde sizlerle...Biraz hoppaca olan Muhsine, çok güzel bir kızdır.

Gulyabani, System.String[]

Gulyabani, 4 Mart'ta Grand Pera Tiyatro Sahnesi'nde sizlerle...


Biraz hoppaca olan Muhsine, çok güzel bir kızdır. Annesi ve babası o daha genç yaşta iken ölür. Komşuları Muhsine'ye göz kulak olurlar ve hatta çeyiz vererek onu birisiyle evlendirirler. Fakat Muhsine kocasıyla pek anlaşamaz ve evden kaçar. Daha sonra annesinin dostu olan Ayşe Hanım adlı bir kadın onu bulur, ona hizmetçilik yapabileceği iyi ve namuslu bir yere götüreceğini söyleyerek şehrin dışında dağın tepesinde bir köşke götürür. Burada onları Çeşmifelek Kalfa ve Ruşen adlı iki hizmetçi karşılar. Ayşe Hanım Muhsine'yi burada bırakıp gider.


Muhsine'nin getirildiği köşkün her tarafında her gece cinler, periler dolaşmaktadır. Bunlardan en korkuncu ise Gulyabani'dir. Cinler ve Periler her gece bu köşkün etrafına gelip odalara girerek abuk sabuk sesler çıkarır ve Muhsine'ye saldırırlar. Muhsine ise ona verilen tavsiyelere göre hareket ederek sesini çıkarmaz. Bir gece bir erkek peri Muhsine Hanım'ın odasına gelir. Muhsine bu durum karşısında şaşkın kalmıştır. Bu erkek perinin adı Hasan dır. Hasan çok güzel yüzlü bir peridir. Hasan kendisinin peri olmadığını ve onu bu köşkten kurtarmak istediğini söyler. Fakat Muhsine bu olaylarla sürekli karşılaştığından onun sözüne inanmaz. Hasan ise ona aşık olduğunu ve onu sevdiğini, onun için her şey yapabileceğini söyler. İşte böylece çok sıradışı bir aşk hikayesi gelişir.


Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın aynı adlı romanından oyunlaştırılan oyun Görkçe Biçer. Eser Hakan Altıner tarafından sahneye konuldu. Başrollerde Damla Cercisoğlu ve Bülent Alkış yer alıyor. Hüseyin Rahmi Gürpınar'ı Hakan Altıner canlandırıyor. Nükhet Akkaya, Baran Erdoğan, Efe Yeşilay, Işık Selin Kuyumcu, Reyhan Aydınsel, İrem Uğural, Kübra Madak, Metin Hasgül ve Metin Yaldız konağın diğer sakinleri ve cinleri.


Koreografi: Gökmen Kasabalı


Ses ve Işık tasarımı: Özgür Kaan Pural


Dekor ve kostüm tasarımı: Tülin Pural

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yayın Tarihi: 04.03.2017 02:04 Son Dakika

Sinop, Türkiye'de trafik lambası olmayan tek il olma özelliğini kaybetti
Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır İçişleri Bakanı Soylu: Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum