Gümüşhane?de Terör Olaylarına Tepki Eylemi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Gümüşhane?de Terör Olaylarına Tepki Eylemi

Gümüşhane?de Terör Olaylarına Tepki Eylemi

08.09.2015 22:33

Gümüşhane'de terör olaylarına tepki eylemi Gümüşhane'de akşam saatlerinde düzenlenen eylemle Güneydoğu'da yaşanan terör saldırıları protesto edildi.

Gümüşhane'de terör olaylarına tepki eylemi

Gümüşhane'de akşam saatlerinde düzenlenen eylemle Güneydoğu'da yaşanan terör saldırıları protesto edildi.

MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı, MHP İl Başkanı Ali Ateş, Kamusen ve bazı sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve üyelerinin katılımıyla Cumhuriyet Caddesi'nde başlayan yürüyüş Fatih Parkı'nda tamamlandı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı eylemde konuşan Kamu-Sen Gümüşhane İl Başkanı Mustafa Fevzi Akçay, ülkenin 7 Haziran 2015'den bu yana art arda gelen haberlerle sarsıldığını belirterek şunları söyledi: "Felaket ve musibetler Türkiye'yi çembere almakta, köşeye sıkıştırmaktadır. Yıkım ve çözülme projelerine bel bağlayan müzakere ortakları ülkemizi kanlı bir mecraya el birliğiyle taşımışlardır. Hiçbir merhamet duygusu taşımayan, insanlıktan en ufak nasibini almamış katiller Türk milletine ölüm yağdırmaktadır. Türkiye'nin 3-5 soysuza boyun eğmesi, küresel ve bölgesel güçlerin maşası olan hainlere göz yumarak teslim olması ham bir hayaldir. Devlet ve milletin el ele vererek bugünkü karanlığı aşması için yol ve çareler üretilmelidir. Türkiye elimizden kayıp gitmektedir. Terör 78 milyon Türk vatandaşını hedef almış, varlığımızı ve birliğimizi sabote etmek için pusuya yatmıştır. Kaybedecek vakit yoktur. Çünkü başka Türkiye olmadığı gibi sığınacağımız, gideceğimiz, göç edeceğimiz başka bir vatan coğrafyası da olmayacaktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum."

Açıklamanın ardından, şehitler için dua edildi. Bu sırada bir kişinin, 'Siyaset yapmayın, İstiklal Marşı'nı okuyun' sözleri üzerine birkaç kişi arasında kısa süreli arbede yaşandı. Kalabalık daha sonra dağıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gümüşhane?de Terör Olaylarına Tepki Eylemi - Son Dakika


Advertisement