Son Dakika Haberleri: Güvenç: "Kadınların Önemi Bilinecek"

Güvenç: "Kadınların Önemi Bilinecek"

5 yıl önce

AK Parti’den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olan Celalettin Güvenç, seçim gezileri sırasında kadınlar tarafından da büyük ilgi görüyor.

Güvenç:
 AK Parti'den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olan Celalettin Güvenç, seçim gezileri sırasında kadınlar tarafından da büyük ilgi görüyor.

Kadınlara her zaman çok değer verdiklerini belirten Celalettin Güvenç, "Anne olan, düne kadar hiçbir hak ve hukuku tanınmayan Urfalı kadınlarımız bizim için çok önemli. Köylerde özellikle su başta olmak üzere her işin sıkıntısını başta kadınlarımız çekiyor. Artık kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, en önemlisi memleketimizin kaderini değiştireceğiz inşallah. Başbakanımız ülkemizin kaderini değiştirme, dünyanın sayılı devletleri arasına, Atatürk'ün de dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayretini sürdürdüğü gibi bizler de hep birlikte Şanlıurfa'mızın kaderini değiştireceğiz inşallah. Bu değişimin ve bu dönemin önünü açmamız lazım. Sonuca yaklaştığımız an çok zorluklarla karşılaşacağız. Hayatın her halinde kadınlarımızla, erkeklerimizle, gençlerimizle hep birlikte, el ele çalışacağız. Allah yardımcımız olsun. Tempomuzu arttıracağız" dedi.

Çalışmalarını süratle davam ettireceklerini ve kadınlara da çok önem verdiklerini belirten Güvenç, "1 Nisan 2014'ten itibaren kadınlarla, kültürle, sporla ilgili başlı başına birimler kurup, yaklaşık 400 trilyon lira gibi büyük bütçe ayıracağız. Kadın derneklerimizle oturup neler yapacağımızı belirleyeceğiz. Bu işin başına da bir kadın getireceğiz. Kadınların halinden kadınlar anlar. Artık kadınlarımızın önemi çok daha iyi bilinecek" diye konuştu.

Celalettin Güvenç; kendilerinin, çocuklarının, Şanlıurfa'nın geleceği için mutlaka kendilerini desteklemeleri ve eşlerini de ikna etmeleri gerektiğini belirterek, kadınların desteğini istiyor. - ŞANLIURFA


Rakipleri Zirve Yaparken Nazlı Çelik, Reytinglerde Dibi Gördü Başbakan Yıldırım, Nijerli Mevkidaşını Resmi Törenle Karşıladı, Kıyafeti Dikkat Çekti
Afrin'e Giden Komandoların "Düğüne Gidiyoruz" Mesajına Erdoğan'dan İlk Yorum: Buna İnanmak Herkesin Karı Değil