Son dakika gündem: ASPİLSAN Enerji 3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi'ne katıldı - Son Dakika

Son dakika gündem: ASPİLSAN Enerji 3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi'ne katıldı

08.10.2021 09:20
Son dakika gündem: ASPİLSAN Enerji 3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi'ne katıldı

Son dakika gündem haberi: ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, savunma sanayinin enerji anlamındaki ihtiyaçlarına yönelik çözümleri, dışa bağımlılığı azaltmak adına her geçen gün daha da büyüyen hedeflerle geliştirdiklerini bildirdi.

ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, savunma sanayinin enerji anlamındaki ihtiyaçlarına yönelik çözümleri, dışa bağımlılığı azaltmak adına her geçen gün daha da büyüyen hedeflerle geliştirdiklerini bildirdi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, 3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığının destekleriyle Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi önderliğinde düzenlendi.

Alanında uzman konuşmacılar tarafından kara, deniz ve hava sınırı güvenliğinden düzensiz göçe birçok konu başlığının ele alındığı zirvede, askeri radar teknolojilerindeki en güncel çözümler ve sınır güvenliği alanındaki yeni projeler fuar alanındaki stantlarda tanıtıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, zirveye kuvvet komutanlıklarının aktif katılımı ile savunma sanayi sektörünün temsilcilerinin bir araya geldiklerini belirtti.

Yerli üreticilerin, yabancı ülke firmalarının yetkilileri ile tanışıp görüşme imkanı bulduğunu aktaran Özsoy, şunları kaydetti:

"Savunma sanayinin geleceğine dair oldukça stratejik bir öneme sahip olan sınır güvenliğinin ve radar sistemlerinin ele alındığı bu zirvede, biz de ASPİLSAN Enerji olarak çözümlerimizi paydaşlarımıza tanıtma fırsatı yakaladık. Ayrıca terör ve hudut güvenliği oturumunda bu konuda geliştirdiğimiz ürünlerimizi zirveye gelen katılımcılara aktardık.

Özellikle son zamanlarda yaşanan savaşlar ve sınır komşumuz olan ülkelerdeki olaylar neticesinde, sınırlarımıza yönelik güvenlik sistemleri ile ilgili ihtiyaç daha da artmıştır. Savunmanın olmazsa olmaz unsurları arasında gözetleme ve erken ihbar uygulamaları sistemlerinin vazgeçilmez olduğunu söyleyebiliriz. ASPİLSAN Enerji olarak sınır güvenlik sistemlerinin kesintisiz işlemesi adına yenilikçi yaklaşımlarla geliştirdiğimiz batarya çözümlerimizi ülkemizin hizmetine sunmaktayız. ASPİLSAN Enerji olarak savunma sanayinin enerji anlamındaki her ihtiyacına yönelik çözümleri dışa bağımlılığı azaltmak adına her geçen gün daha da büyüyen hedeflerle geliştirdiğimizin altını çizmek isterim."

Son dakika gündem: ASPİLSAN Enerji 3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi'ne katıldı
Son dakika gündem: ASPİLSAN Enerji 3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi'ne katıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika gündem: ASPİLSAN Enerji 3. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi'ne katıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz 17:56 Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı 16:17 Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı F-35 uçağı havalanamadan denize düştü 15:19 F-35 uçağı havalanamadan denize düştü Burçin Birben: Ebru Gündeş'in okuduğu Saygılarımla şarkısını iblise yazdım 14:40 Burçin Birben: Ebru Gündeş'in okuduğu Saygılarımla şarkısını iblise yazdım Son Dakika! Gaziantep'te 3 aylık bebeğini öldüresiye döven baba Yunus Göç tutuklandı 14:25 Son Dakika! Gaziantep'te 3 aylık bebeğini öldüresiye döven baba Yunus Göç tutuklandı Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi 14:01 Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi
MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz 12:24 MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması! 11:13 Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması!
15:32
Advertisement