Hacı Adaylarının Arafat'a Ulaşımı - Son Dakika
Güncel

Hacı Adaylarının Arafat'a Ulaşımı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu Servis Ekip Başkanı Kadir Dinç: "Terviye gününden itibaren hacı adaylarının Arafat'a rahat bir şekilde ulaşımını sağlamak için 170 noktanın her birinde araçlar ile görev yapacağız" "Bütün görevlilerimizde ışıklı üniforma, gece giyecekleri fosforlu yelek, şapka ve lamba bulunacak.

28.09.2014 09:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu Servis Ekip Başkanı Kadir Dinç, "Arifeden önceki terviye gününden itibaren hacı adaylarının Arafat'a rahat bir şekilde ulaşımını sağlamak için 170 noktanın her birinde araçlar ile görev yapacağız" dedi.

Dinç, basını bilgilendirme toplantısında, bu yıl kutsal topraklara ulaşan Türk hacı adaylarının, sorunsuz bir şekilde 5 vakit Kabe'ye intikalinin sağlanması için çaba harcadıklarını söyledi. Şu anda Mekke içerisinde 80 aracın ring yaptığını ve hacıları Kabe'ye en yakın mesafeye kadar ulaştırmaya çalıştıklarını aktaran Dinç, şunları kaydetti:

"Terviye gününden itibaren hacı adaylarının Arafat'a rahat bir şekilde ulaşımını sağlamak için 170 noktada 170 araçla görev yapacağız. Hacı adaylarımızın herhangi bir sıkışıklığa mahal vermeden rahat bir şekilde intikallerini sağlamak için tedbirlerimizi aldık. Bütün görevlilerimizde ışıklı üniforma, gece giyecekleri fosforlu yelek, şapka ve lamba bulunacak. Arafat'a en son çıkacak ekip servis ekibimiz olacak. Her yıl büyük bir titizlikle sürdürdüğümüz bu görevi inşallah bu yıl da sorunsuz bir şekilde tamamlayacağız."

Kadir Dinç, Türk hacı adaylarının Müzdelife ve Mina arasındaki ulaşımını da Diyanet İşleri Başkanlığı ekibinin sağlayacağını sözlerine ekledi. - Mekke

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hacı Adaylarının Arafat'a Ulaşımı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement